خانه / آخرین مطالب / عمومی / سیاسی / اسلام / خانواده شیرازی، مشی آنان و فعالیت هایشان (ویرایش جدید)

خانواده شیرازی، مشی آنان و فعالیت هایشان (ویرایش جدید)

پس از استقبال گسترده از این «نوشته»، برای بار دوم «ویرایش» شد و مطالبی به آن اضافه گردید که امیدوارم مورد علاقه دوستان واقع شود.

Picture1

سه برادر که ( به ترتیب سن ) «سیَد محمد»، «سید مجتبی» و «سید صادق» نام دارند.[۱]

14596_826

آیت الله سید محمد شیرازی

امام جماعت حرم امام حسین (ع) بود. هنگامی که امام خمینی به نجف تبعید شد، به استقبال ایشان رفت و اصرار کرد تا امام (ره) یک هفته در کربلا بماند و امامت جماعت حرم را به عهده بگیرد. امام (ره) نیز توصیه او را پذیرفت. در این مدت، آیت الله سید محمد شیرازی،‌پشت سر امام خمینی (ره) نماز می خواند.

بعد از وفات حضرت آیت الله حکیم، کم کم اسمش (به عنوان «مرجع تقلید» جدید) سر زبان ها افتاد. اما «آیت الله سید محمود شاهرودی» در بیانیه ای اعلام کرد که او «مجتهد» نیست، زیرا استادش (شیخ یوسف حائری) در نوشته ای صراحتا گفته است که «سید محمد شیرازی» به حد «اجتهاد» نرسیده است. «آیت الله خوئی» نیز بیانه ای داد و حتّی گفته بود که «وجوهاتِ»  (خمس و زکات) خودتان را به این «سید» ندهید، زیرا که این «سید» شبه ناک (مشکوک) است. (شدت مخالفت «آیت الله خوئی» با «سید محمد شیرازی» در حدی بود که وقتی که گروهی از مردم «کویت»، نزد «امام خمینی» (ره) آمدند و درباره «مرجعیت» آقای «سید محمد شیرازی» سوال پرسیده بودند، «امام خمینی» (ره) نه در «تایید» و نه «رد» او، حرفی نزده بود، «آیت الله خوئی» (ره) قدری از «امام» (ره) دلخور شده بود که چرا صریحا نظر «مخالف» نداده بودند.)

بعد از این حزب «بعث» در «عراق» (که «صدام» نیز یکی از اعضای این «حزب» بود) حکم «اعدام» وی را صادر کرد، به «کویت» رفت. اما مدتی بعد از «پیروزی انقلاب اسلامی» (سال ۵۸) به «ایران» آمد.

هنگامی که در «کویت» بود، طرافیان ایشان، شروع کردند به حمله کردن به «امام خمینی» (ره) و «تهمت» زدن به ایشان. حتّی در برخی مواقع «امام» (ره) را «فاسق» (کسی که بدون پروا «گناه» می کند) و «کافر» می نامیدند. همچنین برخی از طرفداران «امام خمینی» (ره) که برای «سخنرانی» به «کویت» می رفاتند (مانند آقای «فردوسی پور» و «محتشمی») می گفتند که خانه «آیت الله سید محمد شیرازی» پاتوق ساواکی ها شده است و خودِ ایشان نیز به ما گفته بود که دست از «مبارزه» و «انقلاب» بردارید! این «هجمه» ها، حتّی بعد از آمدن ایشان به «قم»، ادامه داشت.

در مقابل، «امام خمینی» (ره) همواره احترام ایشان را حفظ می کرد (و همان طور که گفتیم، هنگامی که بعضی «کویتی» ها درباره «اجتهاد» آیت الله سید محمد شیرازی از «امام» (ره) سوال پرسیدند، ایشان جوابی نداند) و حتّی نقل شده است که بعد از آمدن «آیت الله سید محمد شیرازی» به «قم»، شخصا «امام خمینی» (ره) به استقبال ایشان رفت. (در حالی که ایشان به طور عادی، به استقبال شخصی نمی رفتند)

در وقت جنگ ایران و عراق، به عراقی ها پیام داد که رهبرتان امام خمینی (ره) است، اما عجیب آن بود که مرگ «آیت الله سید مطفی خمینی» (ره) (فرزند امام (ره) ) را ساخته و پرداخته خودِ انقلابیون ایرانی می دانست!

Picture11

آیت الله سید محمد شیرازی سمت چپ امام خمینی (ره) – در هنگام استقبال از امام (ره) در کربلا

در پایان عمر به دلیل موضع هایی که علیه ایران و ولایت فقیه گرفتند، در خانه حصر شدند که تا پایان عمر ایشان ( حدود ۲۰ سال ) ادامه داشت.

بنده حقیر از یک منبع آگاه پرسیدم که دلیل حصر شدنشان چه بود؟ وی جواب داد: این اواخر ( که درسشان شلوغ بود ) با شیعیان عراق رابطه برقرار می کردند و کار به جایی می رسید که آن عراقی ها، بعد از اتصال به ایشان به گونه ای در مقابل نظام اسلامی ایران قرار می گرفتند. لذا عضی از اعضای حزب «الدعوه» ( در عراق ) شدیدا به ایشان متمایل شد.

این مسئله موجب شد که طلاب انقلابی به درس ایشان نروند و به دیگران نیز بگویند. بعد از این که درس ایشان خلوت شد و از قضیَه با خبر شدند، «انتقاد» هایشان را (که تا قبل بیشتر «مخفی» و «خصوصی» تر بود) به طور «علنی» و «تند» بیان کنند.

در نتیجه (با توجه به زمان حسّاس «جنگ تحمیلی» و بعد از «جنگ») احتمال می رفت که این «صحبت» های «تند»، موجب «آشوب» و «فتنه» شود.

سرانجام در سال ۱۳۸۰ از دنیا رفتند و در حرم حضرت معصومه (س) دفن شدند.

ولی متاسفانه باز هم «خانواده شیرازی» در تشیع جنازه، کم کم فضا را سیاسی کردند، تا جایی که «نیروی های نظامی» – برای امنیت و آرامش – مجبور شدند که خودشان جسد «آیت الله سید محمد شیرازی» را (در وسط مراسم) بردارند و به محل دفن ببرند..[۲]

Picture4Picture2

Picture10Picture6

Picture8Picture9

Picture7

تصاویر/آیت الله سید محمد شیرازی از بیمارستان تا تدفین

در بیمارستان

از بیمارستان تا خانه

حضور آیت الله سید صادق شیرازی و خانواده بالای جنازه

صحنه هایی از تشییع جنازه

شعار های سیاسی در تشییع جنازه

نماز آیت الله سید صادق شیرازی بر جنازه

بیرون بردن جنازه توسط برخی افراد (لازم به ذکر است که مامورین امنیتی، دوباره جنازه را بر «دفن» بازگرداندند)

نکته:فرزند ایشان «آیت الله سید محمد رضا شیرازی» نیز در جوانی از دنیا رفتند. «آیت الله سید صادق شیرازی»درباره ایشان فرموده بود: امید من برای آینده ی اسلام بود.

Picture3
آیت الله سید محمد رضا شیرازی در تشییع جنازه پدرش

آیت الله سید مجتبی شیرازی

هم اکنون در لندن به سر می برد و به بسیاری از بزرگان و روحانیون توهین کرده است! از جمله «آیت الله بهجت»، «آیت الله فضل الله»، «امام خمینی»، «امام خامنه ای» و … و همچنین علنا به مقدسات اهل سنت اهانت می کند. (دلیل این «توهین» ها، آن است که «فلسفه»، «عرفان»، «وحدت بین شیعه و سنی» و «حکومت اسلامی ایران» را قبول ندارد. لذا اگر کسی، یکی از این موارد را ترویج دهد، با او مقابله می کند)

در دوران «طلبگی»، طرفدار «امام خمینی» (ره) بودحتّی به دفاع از امام (ره)‌ شعر هم می خواند  و می گفتند تنها طلبه ی کربلائی که طرفدار «امام خمینی» (ره) بود، «سید محتبی شیرازی» است. اما بعد ازیروزی «انقلاب اسلامی ایران»، به «لندن» رفت. 

32
آیت الله سید مجتبی شیرازی

آیت الله سید مجتبی شیرازی ( در مراسم فاتحه آیت الله سید محمد رضا شیرازی –  لندن )

آیت الله سید صادق شیرازی

اکنون در قم هستند. شبکه های ماهواره ای زیادی از ایشان خط می گیرند. از جمله «امام حسین»، «سلام»،«بقیع»، «الانوار»، «مرجعیت»، «ابالفضل العباس» و … .

12
آیت الله سید صادق شیرازی

خوب است به گوشه ای اعتقادات و مشی ایشان اشاره کنیم:

۱٫       مدافع قمه زنی:ایشان به شدت از «شعائر حسینی» ( کار های که متعلّق به امام حسین (ع) ) است دفاع می کنند ) و از کشور هایی ( مانند جمهوری اسلامی ایران ) که جلوی برخی از عزاداری را گرفته اند، انتقاد می کند.

در جواب استفاتائی فرمودند: «قمه زنی» ( چه آشکار و چه پنهان ) موجب رضای خدا و امام زمان (عج) است![۳] و در جای دیگر گفته اند که «هیچ چیزی جای قمه زنی را نمی گیرد!»

حتّی در بیت خود مراسم قمه زنی برگزار کرده و شخصا در آن حضور پیدا کردند.

68208484805080460880  83571448633637970730 04201114393051260024 04508803206332089536 2635588187409356424774399811729719543504

حضور «آیت الله سید صادق شیرازی» در «بیت» خود (محل قمه زنی)

14
تصویر سایت ایشان درباره ی قمه زنی

                    

«فتوای» ایشان در رابطه با «قمه زنی» (برگرفته از شبکه ماهواره ای «المهدی»؛ از شبکه های زیر نظر ایشان)

اما با این که ایشان از مراسمات و شعائر حسینی بسیار دفاع می کنند، اما در عاشورای سال ۱۳۸۸ که عده ای فتنه گر به نماد ها و شعائر حسنی توهین کردند، واکنشی نشان نداند.

لازم به ذکر است که ایشان – در پاسخ استفتائی – از به کار بردن الفاظی همچون «سگ»، «هو» و … منع کردند.

sadegh-shirazi-sit
تصویر استفتاء از آیت الله سید صادق شیرازی در رابطه با به کار بردن الفاظ سگ و هو و … در مجالس عزاداری

۲٫       بی میل نسبت به وحدت: ایشان در ایام ۹ ربیع الاول ( که به اشتباه روز مرگ خلیفه ی دوم خوانده می شود ) اعلام تبریک می کنند! و در سایت ایشان نیز این روز تبریک گفته می شود.

ایشان «وحدت» را تنها امری سیاسی می دانند! لذا شبکه های ماهواره ای نزدیک به ایشان رعایت وحدت بین شیعه و سنّی نمی کنند و به مقدّسات اهل سنّت اهانت می کنند. ( که در ادامه به آن اشاره می کنیم. ) مانند شبکه امام حسین (ع) که یک هفته قبل از «هفته ی وحدت»، ( به جهت ۹ ربیع الاول ) هفته ی جدیدی را به نام«هفته ی برائت» اعلام کرد که با مخالفت و عکس العمل گروه های مختلفی ( از جمله تشکل «امت واحده» ) روبرو شد. اما باز هم در یک سخنرانی به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم (ص) ( در ۹ بهمن ۱۳۹۱ ) گفتند: «بیش از پنجاه سال است که از اتحاد اسلامی صحبت می شود و میلیاردها هزینه برده است. با همه ی این تبلیغات، اما می بینیم که وضع مسلمانان آشفته تر و رو به بدتر شدن است ! »

1223
تصویر سایت ایشان درباره ی وحدت

سخنان «آیت الله سید صادق شیرازی» پیرامون «وحدت»

همین مساله (رعایت نکردن «وحدت») باعث شده بود که «حاج منصور ارضی» در بین مراسم «دعای کمیل» (در حرم «عبدالعظیم حسنی») علنا اسم «سید صادق شیرازی» را ببرد و بر ضد او صحبت کند.

۳٫       رابطه ی ایشان به نظام اسلامی ایران:یکی از دوستان بنده در رابطه با ولایت فقیه از ایشان پرسید، ایشان جواب دادند که وارد این مسائل نشوید. تاکنون بنده ی حقیر صحبتی از ایشان که ضدیّت با جمهوری اسلامی را نشان بدهد، ندیده ام. اما در لا به لای صحبت های ایشان انتقاداتی را نشان می دهد. مانند سخنرانی ایشان در شهادت پیامبر اکرم (ص) –۱۳ بهمن ۱۳۸۹ –که به نامه ی برادرشان –آیت الله سید محمد شیرازی –به «امام خمینی (ره)» در رابطه با انتقاد از اعدام های مجرمان و قاتلان سیاسی اشاره می کنند و بین صحبت هایشان این جمله ها را بیان می کنند: «متاسفانه کشورهایی که به اسم کشور های اسلامی است، عکسش ( یعنی عکس سیره ی پیامبر (ص) ) نشان داده می شود» و «جوون ها گول نخورید! مثل پدر هایتان که بعضی هاشون گول خوردند نشوید … هر چیزی می گویند، نگویید راست می گویند … ».

انتقاد ایشان از «جمهوری اسلامی ایران» (این فیلم از سایت «رسام» که ضد «جمهوری اسلامی» است و زیر نظر «محمد هدایتی» – که از نزدیکان این «خاندان» بوده – گرفته شده است)

۴٫   مخالف «فلسفه» و «عرفان»: در سخنرانی هایی، نسبت به «فلسفه» و «عرفان» های اصطلاحی امروزی، انتقاد کرده است. (نه تنها ایشان، بلکه «فرزند» ایشان  (سید احمد) و «برادر» ایشان (سید مجتبی) نیز چنین انتقاد هایی می کنند)    

شبکه های ماهواره ای: در این زمینه بسیار فعال هستند. این شبکه ها بیشتر در زمینه ی «پاسخ به شبهات اهل سنت» و «ترویج شعائر حسینی» فعالیت می کنند.

45
شبکه های ماهواره ای زیر نظر آیت الله سید صادق شیرازی ( برگفته شده از سایت ایشان )

اخیرا شبکه «مرجعیت» نیز به آن، اضافه شده است

(شبکه «امام حسین» که ضد «فلسطین» صحبت می کند)

برخی از افراد مرتبط و مبلّغ ایشان

۱٫       محمد هدایتی:ایشان مدیر مسئول شبکه سلام بوده. در مسائل سیاسی ضد نظام جمهوری اسلامی هستند. تا به حال با شبکه صدای آمریکا مصاحبه کرده و از قمه زنی دفاع و جمهوری اسلامی را متهم کرده است.

از جمله فعالیت های وی، مدیریت سایت رسام ( روحانیون سنتی ایران معاصر ) است که به دفاع از افرادی همچون  آیت الله منتظری، صانعی، شریعتمداری، علی محمد دستغیب، سید محمد شیرازی، سید صادق شیرازی و … می پردازد.

جدیدا گروهی را به نام «ستاد بین المللی تعظیم شعائر حسینی» اداره می کند و اکثر کلیپ های که می سازند، صحنه هایی از قمه یا لطمه زنی است. ( یکی از مستند هایی که توسط آنان ساخته شده است، «مصیبت خون» است که خودش درباره «قمه زنی» سخنرانی می کند و نظام جمهوری اسلامی را –البته نه با آوردن اسم –به دیکتاتوری نسبت می دهد. )

یکی از علمایی که به دلیل رفتار های غلط ایشان، از آنان جدا شد، «آیت الله حسینی قزوینی» است. ایشان ابتدا با دادن بیانیه ای به شبکه «سلام» هشدار داد که در صورت دفاع از قمه زنی و توهین به مسئولین نظام، با آنان همکاری نخواهد کرد. سپس در سال ۱۳۸۸ و با اوج فتنه ۸۸ و تحرّکات این شبکه، ایشان از همکاری با شبکه «سلام» خودداری و شبکه «ولایت» را تاسیس نمودند.

20151_483
محمد هدایتی

گوشه از سخنان «هدایتی» در دفاع از «قمه زنی» و حمله به «جمهوری اسلامی ایران»

۲٫      یاسر الحبیب: درباره این شخص به طور مفصل نوشته ایم. ( اینجا را کلیلک کنید. ) او در «لندن» زندگی می کند و داماد و شاگرد «سید محتبی شیرازی» می باشد.  [۴]

وی در جا های مختلف از خاندان شیرازی ( به ویژه «آیت الله سید صادق شیرازی» دفاع می کند و جمهوری اسلامی و مسئولین آن را متهم می نماید. در سایت وی نوشته ای از «آیت الله سید صادق شیرازی» است که وی را«صاحب فضیلت» و «علّامه» خطاب کرده است، موجود است.

به شدت به افرادی همچون «امام خمینی»، «امام خامنه ای»، «آیت الله مکارم شیرازی»، «آیت الله بهجت»، «سید حسن نصر الله» و … حمله می کند. (زیرا آنان «فلسفه» یا «عرفان» یا «وحدت بین شیعه و سنی» و یا «حکومت اسلامی ایران» و یا همه ی این موارد را قبول دارند)

او مردم را به «تقلید» از «آیت الله سید صادق شیرازی» دعوت کرده و از ایشان بسیار تمجید می کند. همزمان با «هفته برائت» (قبل از «هفته وحدت» و به مناسبت ایام موسوم به کشته شدن «خلیفه دوم») در شبکه ماهواره ای «یاسر الحبیب» (فدک) عکسی از «آیت الله سید صادق شیرازی» گذاشته بود و نوشته مبنی بر اطلاعت از فرمان «آیت الله سید صادق شیرازی» (مبنی بر  نظریه «هفته برائت») حک شده بود

Picture14(1)

139210231324054211905564 139210231322363261905544

نماز جماعت «یاسر الحبیب» پشت سر «سید مجتبی شیرازی» / «یاسر الحبیب» در کنار «سید مجتبی شیرازی»

ejaza-agha-shirazi
یاسر الحبیب / اجازه نامه آیت الله سید صادق شیرازی به یاسر الحبیب ( گرفته شده از سایت القطره، متعلق به یاسر الحبیب )

azadupload.com137649398278781

«یاسر الحبیب» در «جواب» شخصی (راجع به «آیت الله بهجت») ایشان را -نعوذ بالله- منحرف می داند (سایت ایشان: القطره)

۳٫ سید احمد شیرازی:

فرزند «آیت الله سید صادق شیرازی» و در «لندن» (در کنار عمویش «آیت الله سید مجتبی شیرازی» و «یاسر الحبیب») زندگی می کند. [۴]  در سخنرانی هایی (که از شبکه های حامی «آیت الله سید صادق شیرازی» پخش می شود) به طرفداران «فلسفه» و «عرفان» به شدت حمله کرده است.

سید احمد شیرازی

سید احمد شیرازی

گوشه ای از سخنان «سید احمد شیرازی» درباره «عارفان» و «فیلسوفان»

۴٫ سید حسین شیرازی

فرزند دیگر «آیت الله سید صادق شیرازی» می باشد. او «رئیس دفتر» پدرش است و به دلیل مشکلاتی که اطرافیان «آیت الله سید صادق شیرازی» (خصوصا شبکه های ماهواره ای اشان) ایجاد کرده اند، چند مرتبه به «دادگاه ویژه روحانیت» احضار شده است.

902skj1

«سید حسین شیرازی» و «احضاریه دادگاه ویژه روحانیت»

۷٫ دیدار برخی سخنرانان و مداحان با «آیت الله سید صادق شیرازی»

B_4
احمدی اصفهانی

دیدار «شیخ مهدی دانشمند» و «احمدی اصفهانی» با «آیت الله سید صادق شیرازی»

1340319117587594_large
حمیدرضا علیمی
f0h5iuofw2kl065cqja8
مهدی رعنایی
باسم کربلایی 2
باسم کربلایی
باسم کربلایی 1
باسم کربلایی
jv8viqe33ldngxnaknm4
سید علی مومنی

دیدار «حمید علیمی»، «مهدی رعنایی» ، «باسم کربلایی» و «سید علی مومنی» با «آیت الله سید صادق شیرازی»

مداحی «مهدی رعنایی» در جمع طرفداران «شیرازی»  ها (در پشت وی، عکسی از «سید محمد شیرازی» و «سید صادق شیرازی» – مشابه عکس «امام خمینی» و «امام خامنه ای» – دیده می شود)

در پایان به ۲ نکته اشاره می کنم:

۱٫        در صورتی که به متن بالا اشکال یا پیشنهاد دارید در قسمت نظرات ذکر بفرمایید.

۲٫        در صورتی مشی و عملکرد این بزرگواران را نمی پسندید، از توهین ( نعوذ بالله ) جدا خودداری نمایید و تقوای الهی داشته باشید. بلکه با بحث های علمی و طلبگی، نقد و بررسی نمایید.


[۱]البته برادران دیگری نیز دارند، از جمله «شهید سید حسین شیرازی» که توسط حزب بعث ( هنگامی که به مجلس یادبود «شهید محمد باقر صدر» می رفت ) به شهادت رسید. جنازه ی ایشان پس از انتقال به قم و نماز«آیت الله العظمی مرعشی نجفی» بر آن، در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد. ر.ک: سایت تبیان، سایت آیت الله سید صادق حسینی شیرازی.

[۲] ر.ک: پایگاه خبری تحلیلی «خط امام»، آنچه باید درباره جریان شیرازی­ ها و فرقه افراطی شیعه دانست

[۳]که در یکی از شبکه های ماهواره ای متعلق به ایشان ( المهدی )، این استفتاء پخش شد.

[۴] عماد نیوز، کد خبر: ۱۳۴۵۴۱٫

 

 

 

 

 

 

درباره‌ی آرمان شادمان

همچنین ببینید

اتفاق مهمی که باعث «ناراحتی اهل بیت» (ع) در تمامی روز های «عید» شد / روایتی که کم تر دیده شده است

روایت تکان دهنده ای از «محمد باقر» (ع) است که می فرماید: هیچ عیدی (عید …

۸۷ نظر

 1. بسیار عالی و جامع بود ممنون.

  • سربازسایبری امام زمان

   به نام خدا
   قابل توجه اونایی که موافق سیدصادق ومخالف حضرت اقا هستند
   اولا شما الان توگوگل سرچ کن مسلم سنی ببین چه تصاویری میادشکوه نمازجماعت وصفای ماه رمضون میاد ولی بعداز سرچ درباره شیعه ببین چه چیزهایی میاد یاروداره خودشو باقمه میزنه بچه دوساله رو گرفتن دارن سرشوباتیغ زخمی می کنندالان یه خارجی بخواد مسلمون بشه اولین چیزی که درباره شیعه می بینه اینا هستند حالا خدایی کسی سنی شدن اینو توقیامت گردن می گیره( بااقتباس ازسخنان دکتررایفی پور )
   دوما همگی ما میدونیم که شیعه حقه ولی نباید که اینارو جلوسنی بگیم مامیدونیم عمرکی بوده ولی نبایدپیش یه سنی بگیم اونم عقده می مونه توگلوش بعدا عقدشو روشیعه های دیگه خالی می کنه
   سوما کسی که بخوادنفهمه هرکاری کنی این بازهم نمیفهمه

 2. سلام
  بسیار عالی بود
  خدا خیرت بده بحق امیر المومنین
  جدیدا سد مجتبی شیرازی لعنت الله علیه علنی در کلیپی رهبر عزیزمون ویارانش را لعن و ارزوی محشور شدن با قنفوض وشمر میکند
  لعنت خدا بر او
  شکمی که از حرام پر شود استعداد کشتن امام حسین را نیز پیدا میکند

 3. خداوند بحق اباعبدالله الحسین علیه السلام و اولادش ، آیت الله سید صادق حسینی شیرازی را حفظ کند و امواتش را بیامرزد که اسلام واقعی را به مردمم بازگو می کند و شعائر حسینیه را احیا می کند . اللهم عجل لولیک الفرج .

  • با سلام و تشکر از نظرتون

   خداوند تمام کسانی که اسلام واقعی را به مردم معرفی می‌کنند را حفظ کند و امواتشان را بیامرزد؛ امّا چند سوال:

   ۱- آیا حسینی بودن فقط به قمه زدن است؟ آیا مبارزه با استکبار و دشمنان خدا – که هدف خود امام حسین (ع) با شعار «هیهات» بود – «حسینی بودن» نیست؟ پس چرا یک هزارم این مواضعی را که آیت الله سید صادق حسینی شیرازی در مورد مخالفان قمه زنی می‌گیرد در مورد آمریکا و اسرائیل و مخالفان اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) نمی‌گیرد؟

   ۲- چرا کشورهایی که تحمل حجاب و مسائل دینی را ندارند و بعضی از شبکه‌هایی را که – ولو به صورت کم و اندک – صحبت‌هایی می‌کنند که برای منافع شیطانی‌شان خطرناک است را تعطیل و مسدود می‌کنند، اجازه داده‌اند تا شبکه‌های زیر نظر آیت الله سید صادق حسینی شیرازی فعال باشد؟ آیا این کشورهای ضد اسلام و ضد امام حسین (ع) از شبکه‌های تحت حمایت ایشان احساس خطر نمی‌کنند؟

   ۳- چرا ایشان که اینقدر اصرار بر تولّی (دوستی با اهل بیت (ع) و شیعیان اهل بیت) و تبرّی (دشمنی با دشمنان اهل بیت (ع)) دارند و حتّی وحدت را نمی‌پسندند، برای مسئله‌ی ساده‌ای مثل قمه‌زنی (که حرام است ولی بر فرض صحیح بودن دیدگاه دیگران که مستحب است) حاضرند «تولی» را زیرپا بگذارند و علیه عاشقان و شیعیان اهل بیت (ع) تنها و تنها به جرم بیان دیدگاه فقهی خود (حرام بودن قمه‌زنی) تعابیر تند و مواضع سفت و سختی بگیرند که حتی علیه آمریکا و اسرائیل هم کمتر نشان داده‌اند.

   ۴- به فرض این که قمه‌زنی واجب باشد، آیا اگر در تعارض با مسئله‌ی مهم‌تر مثل وحدت شیعیان قرار بگیرد، باید اینقدر روی آن پافشاری کرد و شیعیان دیگر (حتی علمای دیگر) را متهم و مخالف و کم علم دانست؟ امیرالمومنین (ع) برای اصل وحدت مسلمانان با خلفای سه‌گانه وحدت داشت و حتی به آن‌ها – برای حفظ اسلام و وحدت مسلمین – مشورت داد و در نمازهای جماعتشان شرکت کرد امّا چرا ایشان حاضر نیستند – نه با خلفای سه‌گانه بلکه – با دیگر علمای شیعه برای حفظ شیعیان و مسلمین از مسائل تفرقه‌انگیزی مثل قمه‌زنی کمتر سخن بگویند؟ حالا بر فرض که ایشان اعتقادی به وحدت شیعه با سنی ندارد، آیا اعتقادی به وحدت شیعه با سایر شیعیان هم ندارد؟

   ۵- اگر شعائر و مراسم امام حسین (ع) حرمت دارد و نباید کوچکترین خدشه‌ای به مسئله‌ای مثل قمه‌زنی وارد کرد، چرا ایشان در جریان توهین به پرچم و مراسم امام حسین (ع) و پرتاب سنگ به عزاداران در روز عاشورای سال ۱۳۸۸ (در جریان فتنه‌ی بعد از انتخابات آن سال) سکوت کردند؟ چه می‌شود که اگر عالمی که عاشق اهل بیت (ع) است وغرض و مرضی ندارد و فقط نظر فقهی و علمی خود را اعلام می‌کند، «مخالف» است و ایشان هر سال چندبار با کنایه علیه این علما صحبت می‌کند ولی کسانی که از قصد و از روی کینه، به عزاداری و عزاداران امام حسین (ع) جسارت می‌کند، مستحق ذره‌ای مخالفت نیستند؟ آیا این مسائل جای سوال ندارد؟ چرا به این پرسش‌ها پاسخ نمی‌دهند؟

   و چندین سوال دیگر ….

  • در ضمن در پاسخ به دوست عزیزی که اسم “اسلام واقعی “رو اوردند باید بگم چیزی که داخل شرایط فعلی شاهدش هستیم این هست که فعلا دشمنان اسلام بوسیله تصاویر مربوط به قمه زنی جوانان رو از “اسلام واقعی”فراری میدهند…..اصلا ایا اسلام “واقعی”یعنی اسلام با قمه زنی”!!!

 4. …. خامنه ای

  • آقا ابوالفضل بهتره به جای فحش دادن، بحث های منطقی کنید! همین طور که ما هم کاملا منطقی بخشی از حقایق رو نوشتیم  و البته این مسئله شما روناراحت کرده!

 5. رندان تشنه لب را آبی نمی دهد کس / گویا ولی شناسان رفتند از این ولایت
  انگار امام حسین علیه السلام اون مصیبت ها رو تحمل کردند فقط به خاطر اینکه این آقایون برن قمه بزنن
  بزرگ احیا کننده ی شعائر حسینی خمینی کبیر رحمهٌ الله علیه بود

 6. با سلام و خدا قوت.
  به نظر من باید به دور از تفرقه، وظایف خودمان را انجام بدهیم. وظیفه ی ما تقدیم کردن این حکومت به امام زمان(عج) است. امام خمینی(ره) که این حکومت را برای ظهور امام زمان به وجود آوردند، می دانستند که چه کسی را برای رهبری این حکومت انتخاب کنند. آیت الله خامنه ای تا به حال هیچ بحث و حاشیه ای را به وجود نیاورده. مراجع دیگر نیز باید برای حفظ حکومتی که قرار است به اماممان داده شود، فقط واجبات و محرمات را رعایت کنند و اگر بنا بر نظر فقهی شان – که قابل احترام است – امری را مستحب می دانند، برای حفظ حکومت از پافشاری بر انجام مستحب، بگذرند.

  • دوست عزیز توجه شما را که وظیفه خود را تقدیم پرچم به امام عصر علیه السلام میدانید( در حالی که کسی از شما نخواسته این کار را انجام دهی !!!) به گفته آقای خمینی جلب میکنم :

   حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر ولو امام زمان باشد اهمیتش بیشتر است .
   صحیفه نور جلد ۱۵ //اهمیت جمهوری اسلامی
   =====================================

   اما اینکه فرمودی : امام خمینی(ره) که این حکومت را برای ظهور امام زمان به وجود آوردند، می دانستند که چه کسی را برای رهبری این حکومت انتخاب کنند….
   عرض میکنم چهار خط بالا تر دوست عزیزمون ۲ ساعت وقت گذاشته بودند و در مورد انتخاب ایشون توسط فقها و …. عوام فریبی فرموده بودند ، که البته مطلب شما درمورد انتخاب ایشون توسط آقای خمینی صحیح است و فیلم انتخاب ایشون رو در مجلس خبرگان به توصیه آقای خمینی همه دیده اند که البته بر خلاف قانون اساسی نیم بند کشور است .
   چنانکه سید محمد حسین حسینی تهرانی ( که ازبزرگان انقلاب بود وکسی هم منکرش نیست) در کتاب ((وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام)) اورده است که:

   همچنین‌ بعد از رحلت‌ آیه‌ الله‌ خمینی‌ که‌ عنوان‌ رهبری‌ را به‌ جناب‌ آقای‌ حاج‌ سیّد علی‌ خامنه‌ای‌ سپرده‌اند ؛ در اینجا هم‌ بایستی‌ ما وظیفۀ خودمان‌ را بدانیم‌ ، چون‌ بدون‌ اشکال‌ از این‌ به بعد عنوان‌ تقلید از عنوان‌ حکومت‌ جدا شد یعنی‌ دیگر جناب‌ آقای‌ خامنه‌ای‌ مرجع‌ تقلید مردم‌ نیستند ؛ زیرا بدون‌ شک‌ در تقلید عنوان‌ أعلمیّت‌ لازم‌ است‌ ، اما در حکومت‌ هم‌ گر چه‌ أعلمیّت‌ لازم‌ است‌؛ ولی‌ چون‌ به‌ حسب‌ جهاتی‌ نتوانستند اعلمیّت‌ فقهی‌ را با قدرت‌ رهبری‌ در یک‌ فرد جمع‌ کنند و شخصی‌ از نقطۀ نظر استنباط‌ مدارک‌ فقهیّه‌ و دینیّه‌ أعلم‌ از همه‌ ؛ و از جهت‌ قدرت‌ رهبری‌ هم‌ بهترین‌ مردم‌ و با کفایت‌ترین‌ و بصیرت‌دارترین‌ مردم‌ امروز باشد پیدا کنند لذا این‌ تفکیک‌ پیدا شد}

   بصراحت اعلام میکند که آقای خامنه مجتهد نیست وبر مردم جایز نیست از او تقلید کنند…

   جالب تر این هست که از لفظ حجت الاسلام هم استفاده نمی کنه… میگه اقای حاج سید…

   • با سلام

    اولاً واقعاً از این که سخنان امام را قطعه قطعه بیان کردید و منظور امام (ره) را از «حفظ جمهوری اسلامی» بیان نکردید متأسفم.

    متن کامل امام خمینی (ره) در صحیفه نور ج۱۵ «در جمع گروهی از مسؤولین شرکت کننده در سمینار بنیاد شهید سراسر کشور، اعضای خانواده های شهدای شهرستان کرج و مجروحین و معلولین انقلاب اسلامی»: «یعنی حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر ولو امام عصر باشد، اهمیتش بیشتر است، برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می کند برای اسلام. همه انبیا از صدر عالم تا حالا که آمدند، برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهده کردند و خودشان را فدا کردند. پیامبر اکرم آن همه مشقات را کشید و اهل بیت معظم او آن همه زحمات را متحمل، متکفل شدند و جانبازی ها را کردند همه برای حفظ اسلام است. اسلام یک ودیعه الهی است پیش ملت ها که این ودیعه الهی برای تربیت خود افراد و برای خدمت به خود افراد هست و حفظ این بر همه کس واجب عینی است. یعنی همه – چیز هستیم – مکلف هستیم حفظ کنیم تا آن وقتی که یک عده ای قائم بشوند برای حفظ او که آنوقت تکلیف از دیگران برداشته می شود».

    پس منظور امام (ره)‌ از «حفظ جمهوری اسلامی» همان «حفظ اصل اسلام» است که امام حسین (ع) سر و تن و خانواده‌ی خود را برای آن فدا کرد؛ امّا امام خمینی در «در جمع مسؤولین اداره سیاسی – ایدئولوژیک شهربانی های سراسر کشور و نمایندگان کلانتری های تهران» (ج۱۴) می‌فرمایند: «و آن مطلوب همه شماها هست و او حفظ جمهوری اسلامی که، حفظ اسلام است و حفظ کشور اسلامی».

    ثانیاً امام خمینی (ره) امر نکرد که امام خامنه‌ای را انتخاب کنید که خلاف قانون اساسی باشد، بلکه ایشان فرمودند «ایشان (امام خامنه‌ای) شایسته‌ی رهبری هستند»؛ ارشاد و راهنمایی غیر از امر حکومتی است. (دقت شود) یعنی مجلس خبرگان ملزم به رعایت راهنمایی امام خمینی (ره) نبودند و می‌توانستند خلاف آن عمل کنند. در قانون اساسی هم نیامده که امام خمینی (ره) نباید نظر دهد.

    ثالثاً مطلبی که در آخر ذکر فرمودید (بر فرض صحّت) یک نظر علمی و شخصی است (با نهایت احترام)؛ زیرا  در زمینه جمع شدن بین «أعلم» و «رهبری» اختلاف است و بعضی دیگر نظر داده‌اند که منظور از «أعلمیّت» اعلمیّت در فقه نیست بلکه اعلمیت به مجموع «فقه» و «شرایط سیاسی»؛ شما از خودتان بپرسید اگر کسی از باب «طهارت و نجاست تا آخر فقه» اعلم باشد و اطلاعات کمی نسبت به سیاست داشته باشد ولی در مقابل کسی در فقه مجتهد است (اعلم نیست) ولی در مسائل سیاسی بسیار تیزبین است، کدام شایسته‌ی ولایت فقیه است؟ اساساً هدف از «رهبری» تدریس فقه و اصول و مرجعیت بر مقلّدین است یا مدیریت حساس مسائل سیاسی از منظر فقه؟

    رابعاً این‌که ایشان بگویند «حاج سید …» نه دلیلی بر «رد مرجعیت» و نه دلیلی بر رد «اجتهاد» است. نهایت امر این است که ایشان «اعلمیت» را قبول نمی‌کنند و «اعلمیّت» از دیدگاه ایشان دلیل بر «رد مرجعیت» امام خامنه ای نیست.

    با تشکر

   • سلام قابل توجه شما برادر عباس اگه یه ذره از تدریس و پایه های تحصیل و مدارج علمی حوزه سر در بیارید و قدری تامل ومنطقی فکر کنید با خوندن این مطلب به این آدرس کاملا توجیه میشی برادر جان 

    نکته قابل ملاحظه در این شرایط این است که مسأله مرجعیت امری نیست که یک شبه و یا با معرفی و تبلیغات بتوان آن را به کسی اعطاء کرد، زیرا علاوه بر داشتن شرایط علمی و عملی مطرح‌شده، احراز این شرایط و به تعبیری شهرت یافتن در کسب این شرایط در میان بزرگان و مجتهدان حوزه و عموم مردم، نیز مورد توجه است. این مطلب نیز امری نیست که به صورت آنی ایجاد شود، بلکه تدریجی بوده و پس از سال‌ها مجاهدت علمی و عملی بوجود می‏آید. و سپس مورد پذیرش سایر مجتهدان و مجامع علمی حوزه های علمیه قرار می گیرد . و آیت الله خامنه ای نیز یک فقیه و مجتهد عادل می باشد و این گونه نیست که فقاهت و اجتهاد را در زمان تصدی مقام رهبری یا ریاست جمهوری بدست نیاورده بلکه قبل از انقلاب آن را کسب نموده اند. برای روشن شدن این به موضوع مختصری تحصیلات سابقه و تدریس معظم له اشاره می شود. معظم له در سن ۱۴ سالگی دروس حوزوی را در مشهد شروع و ادبیات عرب را در مدرسه سلمان خان به پایان رسانید. و شرایع را هم نزد پدر بزرگوارشان و دروس سطح را در مدرسه نواب به پایان رساند. در سن ۱۶ سالگی در درس خارج مرحوم میلانی شرکت می کرد چون از استعداد خاصی برخوردار بود لذا کم نظیر بود که جوانی در سن ۱۶ سالگی بتواند در درس خارج شرکت نماید. معظم له تا سال ۱۳۳۷ در مشهد علاوه بر تحصیل به تدریس صرف و نحو، فقه و اصول مشغول بودند.

    در سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۴۳ در قم اشتغال به تحصیل و تدریس داشتند و در محضر اساتیدی چون آیات عظام میرزا احمد مدرس یزدی، آیت الله حاج شیخ هاشم قزوینی و میرزا جواد اقا تهرانی و مرحوم امام و آیت الله بروجردی و آیت الله حاج شیخ مرتضی حائری بهره می جستند. مدتی هم در نجف اقامت داشتند و در دروس خارج آیت الله حکیم, خویی و شاهرودی و میرزا باقر زنجانی, میرزا حسن یزدی و … شرکت می کردند. 
    حضرت آیت الله فاضل لنکرانی می فرماید ایشان ( مقام معظم رهبری) اهل نظر و اجتهاد هستند. ۲۰ سال پیش (قبل از انقلاب) وقتی در مشهد، در مسجد گوهرشاد با ایشان برخورد کردم. آن موقع ایشان از مدرسین محترم مشهد بودند. پرسیدم چه چیزی تدریس می کنید می فرمودند مکاسب از مهم ترین و مشکل ترین کتب علمی ماست. به نظر من ایشان (مقام رهبری) یک فقیه و یک مجتهد است به نظر من کسی که در سالهای طولانی در جهان سیاست، اساتیدی چون امام امت داشته و خودش دارای استعداد سرشار است چنین فردی داری مقامات بلند از درک سیاسی است.
    روزنامه رسالت، ۲۲/۳/۶۸٫

    آیت الله امینی می فرماید: حضرت آیت الله خامنه ای _ دامت برکاته _ در فقاهت و اجتهاد به مرتبه ای است که برای تصدی مقام ولایت و رهبری، صلاحیت کامل دارد. 
    درر الفوائد فی اجوبه القائد، ص ۱۹

    آیت الله مؤمن می فرماید: هنگام رای گیری در مجلس خبرگان برای رهبری حضرت آیت الله خامنه ای اجتهاد معظم له با قیام هیأت شرعیه نزد این جانب ثابت بود؛ ولی بعدا به واسطه حضور در جلسات مباحثه فقهی، شخصا به اجتهاد ایشان پی بردم و اکنون شهادت می دهم که معظم له، مجتهدی عادل و جامع الشرایط می باشد.
    پیشین، ص ۲۱

    آیت الله یوسف صانعی می فرماید: آیت الله خامنه ای، نه تنها مجتهد مسلم می باشد، بلکه فقیه جامع الشرایط واجب الاتباع می باشد.
    پیشین، ص ۱۷٫

    آیت الله جوادی آملی می فرماید: اجتهاد و عدالت حضرت آیت الله جناب آقای حاج سید علی خامنه ای _ دامت برکاته _ مورد تایید می باشد. لازم است امت اسلامی _ ایدیهم الله _ در تقویت رهبری معظم له در بذل نفس نفیس، در هیچ گونه نثار و ایثار دریغ نفرمایید.
    پیشین، ص ۱۹٫

    بنا بر این مقام معظم رهبری پس از سال‌ها تدریس و تحقیق در متون دینی به مقام مرجعیت نیز دست یافتند. در این باره جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که مرکب از ده‏ها مجتهد مطلق و چندین مرجع تقلید می‏باشد حضرت آیت‌الله خامنه‏ای، را به مرجعیت پذیرفتند. اعلامیه جامعه مدرسین به این معناست که حداقل شانزده نفر از مجتهدان و خبرگان ایشان را مرجع تقلید جامع‌الشرایط می‏دانند. 
    هم چنین در هنگام تصدی ولایت امر پس از رحلت امام خمینی(ره)، آیت‌الله‌العظمی اراکی(ره) و آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی(ره) اجتهاد ایشان را تایید کردند. 
    بنابراین می‌توان گفت، آیت‌الله خامنه‌ای یک فقیه و مجتهد عادل و جامع‌الشرایط می‌باشند که این مراتب علمی را در طی دورانی طولانی چه قبل و چه بعد از انقلاب به دست آورده‌اند و این امر مورد تصدیق بسیاری از اهل علم و اجتهاد بوده و هست. سابقه تحصیلاتی ایشان در حوزه‌های علمیه مشهد، قم و نجف و شرکت در درس اساتید بزرگواری در این سه حوزه نشان‌گر این مطلب است. نکته‌ای که در پایان لازم است به آن اشاره شود این‌که، مقام معظم رهبری هنگام انتخاب شدن به رهبری به عنوان مرجع مطرح نشدند، بلکه تنها به عنوان مجتهد جامع‌الشرایط و آگاه به مسائل و زمان، مطرح بودند.
    اما پس از گذشت چندین سال و حائز شدن شرایط مرجعیت، ایشان توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، که مرکب از برجسته‌ترین علمای مجتهد حوزه می‌باشد، به عنوان مرجع تقلید معرفی شدند. بنابراین می‌توان مشاهده کرد که در مقام علمی و فقهی ایشان هیچ‌گونه شبهه و اشکالی جاری نیست، مقام سیاسی و عملکرد سیاسی اجتماعی ایشان نیز که طی سالیان اخیر برای هر آگاه منصفی روشن بوده نیاز به بیان ندارد. شاید بسیاری از شبهاتی که همواره و خصوصاً در زمان کنونی در این زمینه ترویج می شود به این جهت باشد که ایشان در مقام خود درایت و کارآمدی فوق‌العاده‌ای داشته مانع به ثمر رسیدن اهداف شوم دشمنان بوده‌اند، از این رو سیل اتهامات و ایرادات را نسبت به ایشان وارد می‌کنند. 
    جهت آشنایی http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bio
 7. برادر گرامی از این که با سعه صدر و به دور از توهین های رایج و بر اساس اسناد مطالبتان را می نویسید تشکر
  اما در مورد بعضی از مطالبتان ان قلت هایی هست که امیدوارم دقت بیشتری به خرج دهید:
  آیا شما معتقدید که اگر یک مجتهد حتی اگر اعلم هم باشد چنین حقی را دارد که مقلدان مجتهدین دیگر را در مسائلی که هیچ محذور امنیتی برای کشور هم نداشته باشد (مثل قمه زنی) محدود نماید؟
  اگر بله به چه دلیل شرعی و عقلی؟ خوبست سوال خودم را اینطور مطرح کنم : اگر فرضا انقلاب ما توسط همین آقایان شیرازی به پیروزی رسیده بود و الان آنها مسندهای مهم کشور را در اختیار داشتند آیا به ایشان حق می دادیم که با تکیه بر قدرتشان مقلدین و تبعیت کنندگان از رهبر کبیر انقلاب و رهبر فعلی را در زمینه هایی که اختلاف فتواییست محدود کنند؟
  سوالات دیگری هم دارم که چون شما را برخلاف بسیاری از مخالفین شیرازی ها منصف و متین دیدم اگر از مطالب بنده آشفته نشدید مطرح خواهم کرد موفق باشید


  • با سلام، از این که شما هم از ادبیاتی کاملا مودبانه استفاده کردید، تشکر می کنم.

   اتفاقا بحث های علمی و منطقی ( که موجب پیشرفت و تولید فکر می شود ) از همین گفتگو های مودبانه سرچشمه می گیرد؛ هر چند طبیعی است که همگی، یک «عقیده» یا یک «فکر» ندارند.

   اما در رابطه با مطلبتان مواردی را ذکر می کنم:

   اولا رسیدن به جایگاه «ولایت فقیه»، با رسیدن به «قدرت» های عادی ( مثل «ریاست جمهوری» و … ) فرق می کند. «ولی فقیه» یکی از ویژگی هایش، «عدالت» است. بنابراین اگر «ظالم» باشد یا بخواهد از موقعیت خود «سوء استفاده» کند، اصلا «صلاحیتِ» رسیدن به جایگاه «ولایت فقیه» را ندارد. 

   اگر هم مدتی «ولی فقیه» شد، و پس از مدتی «ظلم» کرد، خود به خود از جایگاه «ولایت فقیه» عزل می شود.

   اما در «ریاست جمهوری»، ملاک «عادل» بودن یا نبودن نیست. ملاک «رای» مردم است. یعنی اگر شخصی، آدم «خونخواری» بود، اما توانست «رای» مردم را به دست بیاورد، «رئیس جمهور» می شود. اگر «مردم» هم پشیمان شدند، نمی توانند او را برکنار کنند، زیرا برای «چهار» سال با او قرارداد بستند. ( در حالی که در «ولایت فقیه» هیچ زمانی در کار نیست. حتی یک «ساعت» بعد از معرفیِ «ولی فقیه»، اگر «ظالم» شد، خود به خود برکنار می شود (


    ولی سوال پیش می آید که: از کجا بفهمیم که «ولی فقیه» ظالم شده است یا نه؟ چه کسی باید تشخیص دهد که این «شخص»، عدالت دارد یا نه؟ و … .


   جواب: یقیینا «متخصصین» باید بگویند. در این مسئله ( مسائل «دینی»‌ ) «متخصص» را «فقیه» می نامند. لذا مجلسی ( متشکل از «فقیهان» ) به نام «مجلس خبرگان» تشکیل شده است که وظیفه اش همین است.


   شاید است کسی بگوید که: ممکن است همین «فقیهان» نیز اشتباه کنند؟! در «جواب» می گوییم: هر کس دیگری ( به جای «مجلس خبرگان» ) بگذاریم، باز هم همین «اشکال» پیش می آید. اگر «دکتر» ها را بگذاریم، باز یک عده ای می گویند:‌«شاید دکتر ها اشتباه کنند!». اگر «فیلسوف» ها را بگذاریم، باز برخی می گویند:‌«شاید فیلسوف ها اشتباه کنند!»


   اما بین «دکتر» ها و «فیلسوف» ها و «فقیهان»، بهترین «گزینه»، «فقهیان» هستند. زیرا در این زمینه ( نسبت به دیگران ) تخصص بیشتری دارند. لذا احتمال اشتباهشان، کم تر از بقیه است.


   در دوران «غیبت کبری» نیز– طبق گفته «امام زمان» (عج) – باید از «فقیهان» پیروی کنیم. اگر هم فردای قیامت معلوم شد که «فقیهان» اشتباه کردند، ما مقصر نیستیم و به جهنم نمی رویم. اما اگر حرف «فقیهان» را گوش نکردیم ( فقط و فقط به خاطر یک احتمال «ضعیف» که شاید آنان اشتباه کنند!! ) صد در صد فردای «قیامت» از ما می پرسند که چرا حرف «فقیهان» را گوش نکردید؟! مگر «امام زمان» (عج) آنان «حجت» و «دلیل» قرار داده نبود؟!


   ثانیا اگر کسی «ولی فقیه» شد، اگر «فتوا» بدهد، فقط بر مقلدان خودش واجب است. اما اگر «حکم» بدهد ( مثلا بگوید «جهاد واجب» است )؛ بر همگی – حتّی «مراجع تقلید» دیگر و مقلدان آنان – واجب است به حکم او عمل کنند. (این «مطلب» از «احکام» شیعه است که «شیخ انصاری» در «مکاسب»، مرحوم «سید کاظم طباطبائی» در «العروه الوثقی» و … آن را ذکر کرده اند.)


   ثالثا اگر اکنون «امام خامنه ای» به عنوان «ولی فقیه»، معرفی شد، ولی من – به دلایل شخصی – از «مجتهد» دیگری – مثل «آیت الله سید صادق شیرازی» –  خوشم می آمد، نمی توانم ایشان را زیر سوال ببرم و بگوییم که «امام خامنه ای» را قبول ندارم. ( زیرا «متخصصین» ایشان را معرفی کردند و من حق اظهار نظر در این مسائل – که در آن تخصصی ندارم – را ندارم.)


   بنابراین اگر «امام خامنه ای» حکم داد ( نه «فتوا» ) و گفت «قمه زنی» حرام است. حتّی «مراجع تقلید» نیز نباید «قمه» بزنند و مقلدان آنان نیز چنین اجازه ای ندارند. در این رابطه، آیات عظام «احمدی میانجی»،‌ «مومن»،‌ «موسوی تبریزی»، «یزدی»، «مشکینی»، «مظاهری»، «مقتدایی» و … تصریح کردند که «امام خامنه ای» درباره «قمه زنی»، «حکم» داده است ( نه «فتوا» ). لذا آیات عظام «اراکی»، «فاضل لنکرانی» و «تبریزی» (‌بعد از «بیانات» ایشان، درباره «حرام» بودن «قمه زنی») فتوای خود را تغییر دادند و گفتند «حرام» است.


   اما بنده سوال می پرسم: حداکثر – طبق نظر بزرگوارانی چون «آیت الله سید صادق شیرازی» – «قمه زنی»، «مستحب» است ( نه «واجب») اما طبق نظر علمای بسیاری همچون «ولی فقیه»، آیات عظام «مکارم شیرازی»، «نوری همدانی»، «جوادی آملی»، «تبریزی»، «امام خمینی»، «اراکی»، «مشکینی» و … «حرام» است. چه اصراری است که برای «عزاداری»، ( بین این همه «سبک» های مختلف ) از «قمه» ( که احتمال «حرام» بودنش وجود دارد ) استفاده شود؟! در حالی که دشمنان نیز از آن سوء استفاده می کنند؟


   ر.ک: کتاب دست پنهان.

  • در مطلبی که شما فرمودید اگرامروز مرجع دیگری غیر از آیت الله خامنه ای حاکم بر امور مسلمین بود بر همه مردم و مراجع دیگر به حکم عقل و برای حفظ نظم وانسجام جامعه اسلامی واجب بود درامور عمومی و اجتماعی (بر خلاف امور فردی ) از ایشان تبعیت کنند و اختصاص به زمان خاصی ندارد تا امام زمان (عج) خود تشریف بیاورند.

  • مسئله قمه زنی نیست بلکه تاثیر آن علیه تشیع است
   در ثانی این یک حکم حکومتی است که بر همه حتی دیگر مقلدین واجب است
   من یک سوال دارم چرا خود آیت الله شیرازی قمه نمی زنند شما اگر مقلد ایشان هستید باید از اعمال ایشان هم تبعیت کنید
   چرا هیچ کدام از ائمه اطهار علیهم السلام قمه نزده اند؟

 8. من در این باره در حال تحقیق بودم و صحبت های شما بسیار کمکم کرد. ممنون “اهل کوفه نبودن یعنی این که بدانی، تا حسین نیامده ولی امر مسلم است”

  • اوّلاً: شما با چه استدلالی چنین جمله ای که در اصل توهین به امام حسین(ع) است از خودتان صادر می کنید!! وقتی که در زمان امام حسین(ع) وجود مطهر ایشان ولی امر است، نسبت دادن ولی امر بودن به حضرت مسلم توهین است به امام حسین(ع)!!! و اینکه ولی امر لقبی است مخصوص اهل بیت(علیهم السّلام) و بیخود می کنید که به کس دیگری نسبت می دهید:

   عَلِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِیسَى عَنْ یُونُسَ عَنْ حَمَّادِ بْنِ عُثْمَانَ عَنْ عِیسَى بْنِ السَّرِیِّ قَال أبوعبدالله ع: أَطِیعُوا اللَّهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَکَانَ عَلِیٌّ ع ثُمَّ صَارَ مِنْ بَعْدِهِ- الْحَسَنُ ثُمَّ مِنْ بَعْدِهِ الْحُسَیْنُ ثُمَّ مِنْ بَعْدِهِ عَلِیُّ بْنُ الْحُسَیْنِ ثُمَّ مِنْ بَعْدِهِ مُحَمَّدُ بْنُ عَلِیٍّ ثُمَّ هَکَذَا یَکُونُ الْأَمْرُ إِنَّ الْأَرْضَ لَا تَصْلُحُ إِلَّا بِإِمَام…(الکافی (ط – الإسلامیه)، ج۲، ص: ۲۱)

   امام جعفر صادق(ع): ((خدا و رسول و اولی الامر خود را پیروی کنید))(نساء ۵۹) پس اولی الأمر علی(ع) است سپس امام حسن(ع) بعد از ایشان امام حسین(ع) بعد از ایشان علی بن حسین(ع) سپس محمد بن علی(ع) سپس همینگونه امر دایر می باشد و همانا زمین جز به دست امام صلاح و سامان نمی یابد…

   فُرَاتٌ قَالَ حَدَّثَنِی جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الْفَزَارِیُّ مُعَنْعَناً عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع عَنْ قَوْلِ اللَّهِ [تَعَالَى] أَطِیعُوا اللَّهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ قَالَ فَأُولِی الْأَمْرِ فِی هَذِهِ الْآیَهِ هُمْ آلُ مُحَمَّدٍ ص(تفسیر فرات الکوفی، ص: ۱۰۸)

   امام باقر(ع) در تفسیر آیه ۵۹ سوره مبارکه ی نساء می فرمایند: “أولی الأمر” در این آیه همان آل محمد(صلّ الله علیه و آله و سلّم) است.

   ثانیاً: حضرت مسلم رحمه الله علیه مستقیماً توسط امام حسین علیه السّلام انتخاب شدند ولی آیا خامنه ای مستقیماً توسّط امام زمان(عج) انتخاب شده؟؟؟
   فرق همفکران تو با کسانی که با بیعت ابوبکر موافقت کردند و راضی به بیعت با او شدند چیست؟ از اینکه جایگاه معصوم علیه السلام را به شخص دیگری نسبت دادی استغفار کن هر چند که آن شخص بزگواری چون حضرت مسلم اعلی الله مقامه الشریف باسد چه برسد به بسط دادن این مثال به اشخاص معلوم الحال دیگر .
   دست بردارید! شما ها با این غلو هایی که می کنید مردم رو بی دین کردید!

   • با سلام

    اولاً منظور از «ولی امر» در بیان ما با بیان قرآن فرق می‌کند؛ همان‌گونه که معنای «ظرف» در آشپزخانه و «ظرف» در علم نحو فرق می‌کندٰ یعنی هر کدام اصطلاح مختلفی هستند که فقط در لفظ شبیه هستند (البته یک ارتباط کوچک معنایی دارند).

    منظور از «ولی امر» در بیان ما این است: «هر کسی که امرش نسبت به ما اولویت دارد» چه مستقیما از خدا گرفته باشد، مثل پیامبر (ص) و ائمه (ع) و چه غیرمستقیم از خدا باشد (با واسطه‌ی معصوم)، مثل مالک اشتر و حضرت عباس در حکومت و جنگ.

    پس روایاتی که شما بیان کردید در شرح «اولی‌الامر» در آیه قرآن است و تضاد و منافاتی با بیان این دوست عزیز ما ندارد.

    ثانیاً اگر بیشتر در منابع فقهی و روایی (مخصوصاً توقیعات صحیح السند از امام زمان (عج) مثل «و امّا الحوادث الواقعه …») دقت کنید، درمی‌یابید که «نائب» دو گونه است: «خاص» و «عام». پس نائب «عام» هم «نائب» است و نمی‌توانید به علّت عدم تصریح در بیان نام او، او را از «نیابت» رد کنید.

    ثالثاً ادبیات بحث منصفانه این‌گونه نیست و بهتر بود حضرتعالی در بیان مطالبتان «ادب» را رعایت کنید؛ همان‌گونه که امام صادق (ع) رعایت ادب را به شاگردانش حتّی در بحث با کفّار سفارش می‌کردند. پس تعابیر «خامنه‌ای» (بدون لقب و پیشوندی حتّی مثل «آقا» و «جناب») و متهم کردن دیگران صحیح نیست.

    رابعاً «مردم» بی‌دین نشده‌اند؛ بلکه «عدّه‌ای» از آنان «سست‌ایمان» شده‌اند (البته ممکن است تعداد اندکی بی‌دین شده باشند). ضمن این که عامل آن «بیان حرف حق» نیست، بلکه عوامل بسیاری دارد از جمله تهاجم فرهنگی و …  .

  • واقعا که این مردم گیج و نادان هرچه به سرشون بیاد حقشونه…
   آقای خامنه ای را با حضرت مسلم(ع) مقایسه میکنند وااااای بر شما که با این کارها دین از میان مردم بردید.
   آقایون شادمان جواب سوالهایی که پرسیده ام را بدهید لطفا…
   اگه دین ندارید لااقل آزاده باشید/

 9. خدا خیرتون بده
  مطلب فوق العاده ای هست

  نسبت یاسرالحبیب با سیدمجتبی شیرازی چیست؟؟ اگه مقدوره برام ایمیل کنید

  • در بعضی نوشته ها «یاسر الحبیب» را شاگرد «سید مجتبی شیرازی» نوشته اند و او از «سید مجتبی شیرازی» تعریف و تمجیدات هایی نموده است. لازم به ذکر است که هر دو در «لندن» هستند. «سید مجتبی شیرازی» در سال ۱۳۵۷ (سال پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) و «یاسر الحبیب» در سال ۱۳۸۱ به آن جا رفتند

   • پرسش!
    اینها چرا در لندن که دشمن شماره یک مسلمین است پناه گرفته اند!؟

    • به همان دلیل که آقای خمینی از فرانسه و توسط رادیو بی بی سی افکار خودش رو نشر میداد . واقعا استدلال محکمی آوردی!!!
     حال به این پرسش جواب بده چرا سران دو کشوری که مهد کمونیسم دنیا هستند ( روسیه و چین) از جمهوری به اصطلاح اسلامی حمایت میکنند؟

     • با سلام

      اولاً استدلال ایشان بسیار هم قابل فکر و تأمّل است؛‌ زیرا «جاذبه» و «دافعه» یکی از راه‌های تشخیص حق از باطل است.

      ثانیاً امام خمینی (ره)‌ سخنانش را از طریق «اعلامیه» انتشار می‌داد و این شبکه بی بی سی بود که خودش می‌آمد و گزارش تهیه می‌کرد. هدف بی بی سی و امثال آن هم این بود که می‌دانستند انقلاب پیروز شدنی است و می‌خواستند همان بلایی که امروز به سر مصر آوردند، به سر ایران بیاورند؛ یعنی انقلابی که حتمی است پیروز شود و از طریق همین «بی بی سی» بر انقلاب سوار شوند و مسیر را کج کنند (ملاحظه‌ی جریان دولت موقت و بنی صدر این مسئله را تأیید می‌کند) و چرا از خودتان نمی‌پرسید که تا دیدند نمی‌توانند بر موج انقلاب سوار شوند، تمام سخنان امام خمینی و مخصوصاً امام خامنه ای را بایکوت کردند؟

      ثالثاً علّت حمایت روسیه و چین منافع خود آنان است؛ همان‌گونه که در بسیاری از موارد علیه ما موضع می‌گیرند. گاهی دو عمل مشترک با اهداف «غیرمشترک» صورت می‌گیرد. مثلاً هم ایران و هم آمریکا استفاده از بمب هسته‌ای توسط کره شمالی را محکوم کردند. امّا این مسئله کاملا با «پناه دادن» و «حمایت دائمی» انگلیس فرق می‌کند.

      با تشکر

 10. با تشکر
  یک سوال:ایا اشنا بودن به شرایط زمان از شرایط مرجعیت هست یا فقط اختصاص به جایگاه ولایت فقیه دارد؟اگر مربوط به مرجعیت میشود خوب پر واضح است که در شرایط فعلی قمه زنی به یک وسیله ای تبدیل شده که دشمنان از ان برای تخریب مذهب حقه ی شیعه استفاده میکنند..و اصلا با این وجود شاید در زمان کنونی اسم “شعائر حسینی” بر قمه زنی اصلا صادق نباشد!!!

 11. ُسلام
  پیشنهاد میکنم حتما از سایت tatbir.com
  دیدن فرمایید
  سرشکستن هنر اهل خرابات بود
  زینبی بودن ما با قمه اثبات بود
  سر زینب به سلامت سرخود میشکنم

  • سلام علیکم؛ از این که مطلب ما رو دیدین ممنونم

   اما لازم می دونم چند نکته رو بگم: اولا معمولا کسانی که میخوان از «قمه» و … دفاع کنند (مثل شما) از شعر یا حرف های احساسی استفاده می کنند، ولی ما انتظار داریم که از دلایل محکم تری (مثل قرآن و سنت) برای این «کار» دلیل بیارید (همون طور که ما از قاعده های فقهی و علمی مثل «ضرر» و «وهن شیعه» و «حکم ولی فقیه» و … ) استفاده می کنیم

   ثانیا اگر شما با «قمه» زدن می خواید «زینبی» بودن خودتون رو اثبات کنید، ما با «عمل» به دستورات «اهل بیت» می خوایم «زینبی» بودن خودمون رو اثبات کنیم (این طور بگم: ما نگاه می کنیم که «اهل بیت» (ع) چی از ما می خوان ولی شما هر کاری – مثل «قمه» زنی – رو که خودتون دوست دارین – نه این که ببینید «اهل بیت» دوست دارن یا نه – رو انجام می دید) و

   ثالثا ما به جای که «سر» خودمون رو بشکنیم (و غافل باشیم که «دشمن» چه کار می کنه) سر «دشمنان» رو می شکنیم (و مثل کسانی نیستیم که دریکی از شهر های ایران، یکی از علما – توسط «روسیه» قدیم – در روز عاشورا اعدام شد ولی مشغول «قمه» زنی بودن و از «دشمن» غافل شده بودن!!) و

   رابعا سر مبارک بی بی «زینب« (س) زمانی سالم می مونه که ما مثل «کوفی» ها مشغول کار های بیهوده (مثل «قمه» زنی) نباشیم (تا این که «دشمن» از «عفلت» ما سوء استفاده کنه و به «اهل بیت» (ع) هجوم ببره) و «احساسی» برخورد نکنیم، بلکه «عاقلانه» فکر کنیم

   در ضمن این رو هم بگم که فکر نکنید که فقط شما (که «قمه» می زنید ) عاشق «اهل بیت» (ع) هستید و ما (که با «افتخار» و «قاطعانه» از «قمه» زدن متنفریم) ضد «اهل بیت» (ع) هستیم! «عشق» به «اهل بیت» (ع) معناش این نیست که هر کاری رو که خودم دوست دارم (مثل «قمه» زنی) به نام «دین» و «اهل بیت» (ع) ثبت کنم و انجام بدم ، بلکه به این معناست که ببینیم که «اهل بیت» (ع) چی ازما خواستن

  • قمه زنها قمه ها را همگی تیز کنید…/یا زینب

 12. سلام
  چرادفتر رهبری خودشون این رو اعلام نمی کنند که نظر ی که رهبر درمورد قمه زنی داده اند حکم حکومتی هست؟
  ممنون
  یا علی
  اللهم عجل لولیک الفرج

  • سلام علیکم

   ما از سایت امام خامنه ای در قبول حکم حکومتی بودن یا فتوا بودن و یا رد آن چیزی ندیده‌ایم؛ و این که این مطلب «حکم حکومتی» است از جانب بعضی از علما نقل شده است که ما بدون تأیید و رد آن، نقل کرده‌ایم.

 13. فیلم یاسرالحبیب در سایت آپارات داره پخش میشه مبنی بر حلال بودن قمه زنی و هیچ کس جلودار این قضیه نیست.(فقط کافیه تو سایت آپارات “قمه زنی ” رو سرچ کنید)

 14. ایشون اگر نگران تبلیقن بی بادیگارد تشریف ببرن پاکستان اونجا ثوابش بیشتر از جان خانواده خودشون در این راه خرج کنند تمام ثوابش برای ایشون

 15. … ها شما را چه کار به انها

 16. مطلب زیر خطاب به مدیر سایت است وبوده
  … ها شما را چه به این کار ها

  • سلام علیکم

   بسیار خوشحالیم.

   اگر مقاله و مطلب ما قوی نبود، امثال شما را عصبانی نمی‌کرد. عصبانیت شما ناشی از منطق قوی و دقیقی است که شما تحمل و قدرت پاسخگویی آن را ندارید و مجبورید چندبار نظری پُر از فحش‌های رکیک بفرستید.

   ما هم نظر شما را (البته بدون کلمات رکیک) منتشر کردیم تا مردم با ادب مخالفان ولی فقیه بیشتر آشنا شوند.

 17. لعن علی عدوک یا علی(ع)

  با سلام . قابل توجه عزیزانی که با فعالیتهای ماهواره ای آیت الله العظمی سیدصادق شیرازی مخالفند و عقیده دارند که این شبکه های ماهواره ای باعث اختلاف میان شیعه و سنی میشه و جان شیعیان رو در سراسر دنیا به خطر میندازه عرض کنم که مگر زمانی که سنی ها بقعه متبرکه امامان معصوم ما (ع)رو در قبرستان بقیع خراب کردند هم شبکه ی ماهواره ایی وجود داشت؟ مگر زمانی که صدام ملعون در جنگ با ایران جوانان شیعه رو به خاک و خون میکشید و بزرگترین حامیش مهد وهابیت عربستان صعودی بود هم شبکه ماهواره ای وجود داشت؟ مگر اونایی که بغض علی (ع) و خاندانش رو در دل داشتند بارها حرم اباعبدالله (ع) رو شخم نزدند و به آب نبستند؟ مگر شیعیان مظلوم رو به جرم اینکه فقط نامشون علی بود قتل عام نکردند؟ اون موقع هم شبکه های ماهواره ای وجود داشت؟

  • به نظرم «جواب» مطلب شما زیاد سخت نیست. در گذشته «وهابی» ها بدون «بهانه» دست به «جنایت» می زدند، ولی امروز «بهانه» دارند و بعد از هر جنایتی، به چیز هایی از جمله «شبکه های آقای شیرازی» استناد می کنند. (و می گویند که ما کاری به «شیعه» ها نداریم، بلکه آن ها هستند که به مقدسات ما توهین می کنند) به نظر شما آیا «بهانه دادن به دشمن»   چیز خوبی است؟ آیا اگر دیروز «۱» نفر شیعه را می کشتند، امروز به برکت این شبکه ها، «۱۰۰» نفر شیعه را نمی کشند؟ مگر «آیت الله حسینی قزوینی» (که این همه انسان را شیعه کرده) با «فحش» و «توهین» و … توانسته «فرهنگ شیعه» را نشان بدهد یا با «منطق»؟همان طور که «مفتی اعظم وهابیت» در «عربستان» گفت، این توهین هایی که «یاسر الحبیب» به «مقدسات» اهل سنت کرد، باعث شد که خیلی از «سنی» هایی که خواستند «شیعه» بشوند، از «شیعه» متنفر بشوند و «سنی» بمانند.

   • لعن علی عدوک یا علی (ع)

    با سلام . افرادی که از تسنن به تشیع گرویده میشوند شک نکنید که مورد عنایت و توجه خاص اهل بیت (ع) قرار میگیرند به دلایلی که معصومین (ع) خود از آن آگاه ترند. هر فرد سنی اگر یک بار به کتب معتبر خودش رجوع کنه از قبیل صحیح مسلم و بخاری اگر اندکی انصاف داشته باشه به انحراف خودش پی میبره پس چرا همچنان بر عقیده خود پایبند میمونند؟ چرا با ساختن روایات و احادیث جعلی و به هر وسیله ای میخوان خودشونو برحق جلوه بدن؟ همان طوری که روز به روز احادیث و روایات جعلی کشف میکنند یقین داشته باشید که اگر شبکه های شیعی هم نباشند باز هم روز به روز بهانه های جدید برای جنایات خودشون کشف میکنند. دوستی دارم از اسکندریه مصر که سنی بوده و شیعه شده .در ایران زبان انگلیسی تدریس میکنه.در جمعی از دوستان صحبت میکرد میگفت زمانی که سنی بودم سوالاتی از علمای خودمون داشتم که به هیچ وجه نمیتونستند جوابم رو بدن ولی من باز هم تشیع رو قبول نداشتم جواب سوالم رو از علمای شیعی گرفتم باز هم دلم راضی نشد که شیعه شوم گفتیم پس چه طور شیعه شدید؟ جوابش این بود:((امام رضا (ع))) و دیگه خواست بیشتر در این موردسوال نکنیم!!! پرسیدیم آیا تونستید کسی از خونواده خودتون رو متقاعد کنید که شیعه بشن؟ پاسخ داد: نه!!! اززمان آیت الله بروجردی (ره) داریم دم از وحدت میزنیم این خونخوارها دست از جنایاتشون برداشتند؟؟؟

    • با عرض سلام

     اولاً علل شیعه نشدن دیگران بسیار زیاد است و نباید همه را در «تعصّب» جمع کرد؛ گاهی شخصی می‌ترسد و گاهی هنوز شبهه دارد و گاهی دلش راضی نمی‌شود. البته این دلیل نمی‌شود که عمل آن‌ها را تأیید کنیم ولی «متهم کردن» همه به «تعصّب» صحیح نیست.

     ثانیاً این‌که «اگر شبکه‌های ماهواره‌ای شیعی تعطیل شوند، آن‌ها بهانه‌ی دیگری برای جنایاتشون پیدا می‌کنند» دلیلی بر برهم زدن وحدت از جانب بعضی شیعیان نیست. در ضمن سخن ما در مورد «تعطیل شدن» شبکه‌های شیعی نیست، بلکه بحث بر سر «تغییر روش بعضی از شبکه‌های شیعه» است. ناگفته نماند که نباید بین «جنایات وهابیت سلفی تکفیری» با «اهل سنت» جمع کرد و گفت سبب این جنایت «اهل سنت» هستند.

     ثالثاً این خاطره‌ای را که ذکر کرده‌اید – بر فرض صحّت – را نمی‌توانید گسترش دهید و بگویید همه‌ی موارد این‌چنین است.

     با تشکر

  • خداوند این زبان حق گوی شما را نگیرد/خداوند شما را حفظ کند

 18. استفتاء شیخ زین العابدین نجفی -رحمه الله- از امام زمان (عج) در خصوص قمه زنی و….

  شیخ محمد مهدی زین العابدین نجفی در کتاب خود بیان الائمه جلد دوم صفحات ۴۶۱ و ۴۶۲ میگوید:

  مناسب است که این کرامت را از جدمان شیخ زین العابدین نجفی -قدس سره- که صاحب کرامات بوده اند از برخی اهل علم و فضل نقل نماییم:

  اهالی ایران و آذربایجان و قفقاز از مراجع نجف در خصوص استفاده از طبل و قمه زنی و شبیه خوانی و….. و حکم آنها سوال نمودند، و هر کسی نامه را برای مرجع خود نوشته و همراه شخصی به نجف ارسال کردند و قرار گذاشتند که وقتی جوابها را گرفت آنها را در بسته ای بگذارد و مهر کند و جز در مسجد شاه در طهران باز ننماید. و در اجتماع اهالی این مناطق آنها را بخواند تا هر کسی از نظر مرجع تقلید مربوطه مطلع گردد.

  و این قضیه در زمان مرحوم صاحب عروه بوده است..

  فرستاده مذکور بازگشت و مردم را خبر نمود تا در روز معین در مسجد حضور یابند، و سپس آراء را خواندند، برخی از فقها حکم به عدم جواز برخی ازین اعمال داده بودند و برخی حکم برجواز، خصوصا در خصوص قمه زنی که گفته بودند در صورتی که ضرر نداشته باشد جایز است.

  تا اینکه نامه مرحوم شیخ زین العابدین نجفی خوانده شد، ایشان چنین نوشته بودند:

  بسمه تعالی شانه

  من مردد بودم که در این مساله فتوی بر جواز بدهم یا خیر، بنابرین به مسجد سهله رفته و به حضور مولایم حجت بن الحسن صلوات الله علیه رسیدم، و مساله را از ایشان سوال نمودم و ایشان فتوی بر جواز این اعمال دادند، و من همانطور فتوا میدهم که مولایم حضرت بقیه الله فرموده اند…

  هنگامی که این نامه خوانده شد مردم گفتند همین ما را کافی است و به چیز دیگری احتیاجی نداریم….

  • با سلام

   نسبت دادن امور و سخنان «فقهی» و «فتوایی» در «غیبت کبری» به امام زمان (عج) صحیح نیست و مردود است.

   اگر شخص بزرگواری نیز – بر فرض صحّت – امام زمان (عج) را ملاقات کنند و به ایشان امری شود، برای او حجیّت دارد (نه برای دیگران) و نقل حدیث از امام معصوم باید رعایت شرایطی را داشته باشد که در علم «رجال» و «درایه» ذکر می‌شود و نقل حدیث از امام زمان (عج) در حال حاضر در مسائل فقهی قابل پذیرش نیست زیرا روایاتی داریم که «ر کس ادعای مشاهده‌ی ما را کرد تکذیبش کنید».

   و زمانی که این روایت را در کنار روایاتی می‌گذاریم که امر می‌کنند که به علماء رجوع کنیم و در موارد دیگر فرموده‌اند که «علینا القاء الاصول و علیکم التفریع» می‌فهمیم که وظیفه‌ی علمای شیعه، «اجتهاد» است و اگر قرار بود این‌چنین باشد، باید درب «اجتهاد» تعطیل می‌شد و امام زمان (عج) دوباره یا حضوراً فتوا بدهند و یا دوباره غیبت صغری تکرار شود و نایبان خاصی برای امام زمان (عج) تعریف شود.

   اگر چنین است، چرا از امام زمان (عج) در امور بسیار مهمتر (مثل جریانات سنگین سیاسی جهانی) فتوایی نیست.

   لطفا دقت شود.

   با تشکر

 19. متاسفانه شما ها و امثال شما برای حفظ منافع خود وحکومت همه را زیر ÷ا لح میکنید

  • اولا «مقاله» ما چه ربطی به «حکومت» و «منافع» داشت؟! ما تنها درباره سوابق یک خانواده (به نام «حسینی شیرازی») مقاله ای نوشته ایم که البته این «حقائق» باعث ناراحتی برخی شده است

   ثانیا به نظر شما، «امثال ما» آقایان «شیرازی» را زیر پا له کردیم، یا خودِ آقایان «شیرازی» به محض این که یک «نفر»، نظر مخالفی با آنان داشته باشد، او را متهم به «دشمنی با اهل بیت» و حتی «کفر» می کنند؟! به محض این که یک نفر بگوید: با «اهل سنت» وحدت داشته باشیم، یا «قمه» نزنیم یا … به آن اشخاص حمله می کنند و حتی نسبت های عجیبی به آنان می زنند؟!
   فلسطینی ها را ضد اهل بیت می دانند! طرفداران «وحدت» را ضد اهل بیت می دانند! مخالفان «قمه» را ضد اهل بیت می دانند! طرفداران «ولایت فقیه» را «سیاسی» می دانند! حتی به آیت الله بهجت و سیستانی و امام خامنه ای و … هم رحم نکردند و آنان را «کافر» و «زندیق» معرفی کردند! حتی «آیت الله سید صادق شیرازی» به «شیخ انصاری» هم رحم نکرد و در یکی از سخنرانی هایش، او را متهم کرد که به «شعائر امام حسین» در یکی ازکتاب هایش توهین کرده است! یعنی تمامی علما – از قدیم تا الان – در اشتباه بودند و تنها راه نجات، دست همین خانواده («حسینی شیرازی») است! یکدفعه بگویند که فقط ما دوستدار اهل بیت هستیم و همه ضد اهل بیتند

   به نظر بنده، بهترین تعبیر را «استاد رحیم پور ازغدی» درباره این عده از افراد به کار بردند: «تکفیری های شیعه!» یعنی همان طور که «وهابی های تکفیری» به همه می گویند «کافر»! در شیعه هم، یک عده فکر می کنند فقط خودشان در راه مستقیم اند و همه «کافر» هستند! (تاکید می کنم، بنده از خودم چیزی ننوشتم، دقیقا «آیت الله سید مجتبی شیرازی» به «آیت الله بهجت» و «خامنه ای» و … «کافر» می گوید!) هنگامی که آنان – به راحتی – به یک «آیت الله»،‌«کافر» می گویند، آن وقت به ما انسان های معمولی چه می گویند

   با این وجود، خودتان قضاوت کنید که آیا ما – که بدون هیچ توهینی – یک سری حقایق را نوشتیم، داریم مخالین را زیر پا له می کنیم و یا آقایان «شیرازی»؟

   • تکبیییییر

    احسنتم

   • چه طور اگر کسی به آقای خامنه ای توهین کند مرتد و کافر شناخته شده و حکم اعدام او آنهم به صورت مخفی صادر می شود…چرا هیچ وقت کسی در مورد آقای خامنه ای مقاله نمینویسد و از او انتقاد نمیکند؟

    • اولا شما یک «جمله» را بدون «سند» مطرح کردید = اگر کسی به آٔقای خامنه ای توهین کنه، مخفیانه حکم اعدامش را صادر می کنند

      

     اگر برای این مسئله، یک نمونه آوردید، به شما «جایزه» می دهم

     تا زمانی که برای این مورد، دلیل و سند نیاورید (با عرض معذرت) حرف شما بیشتر شبیه دعوای بچه هاست که فقط حرف می زنند ولی سند نمی آورند

     ثانیا برعکس، نمونه های زیادی داریم که انتقاد کرده اند، یکی از نمونه های آن، دیدار «امام خامنه ای» با «نخبگان» (۶ آبان ۸۸) بود که در جلوی ایشان، یک نفرد آمد پشت تریبون و شروع کرد به انتقاد کردن؛ ایشان نیز جواب دادند

     یا نامه ی معروف دختر ۱۷ ساله ای (به نام زینب.ن) که نامه ای به «امام خامنه ای» فرستاد و از ایشان انتقاداتی کرد و آقا نیز جواب وی را فرستادند

     همچنین نظریه «فتح سنگر به سنگر» و «جمهوریت» سعید حجاریان (که علنا گفته بود باید ولایت فقیه را حذف کنیم) چه بود؟

     یا سخنرانی «علی محمد دستغیب» در «مجلس خبرگان» علیه رهبری چه بود؟

     و همچنین بسیاری از موارد دیگر

  • جالب است بدانید این خاندان بعد از اینکه از دستیابی به قدرت (مانند بعضی از سیاسیون کنونی) نا امید شدند از هیچ حربه بر علیه نظام اسلامی استفاده کردند و حتی در فتنه ۸۸ علنا از فتنه گران حمایت کردند و ازین قسم فعالیت ها الی ماشاءالله دارند و داشته اند
   ——
   مدیر: نشان دادن این مطلب دلیل بر تأیید مضمون آن نیست؛ بدیهی است که اگر برای محتوای آن سندی وجود داشته باشد، قابل قبول و اگر نباشد، قابل رد است.

 20. مدافع حق (حضرت آیت الله سیدصادق شیرازی)

  بسم الله الرحمن الرحیم
  درود خدا بر حضرت آیت الله سیدصادق حسینی شیرازی (دام ظله)
  بزرگ مرجع جهان تشیع

 21. بسم الله الرحمن الرحیم
  آیت الله سیدصادق شیرازی بزرگ مرجع جهان تشیع

 22. طرفدار حق (حضرت آیت الله سیدصادق شیرازی)

  بسم الله الرحمن الرحیم
  همیشه همینطوره ، حق رو همیشه میخواهید پایمال کنید ، در حالی که نمی دونید با این کاراتون طرفداراشون زیادتر هم میشه .

 23. مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر فتنه گر
  مرگ بر آخوند انگلیسی

  امام خامنه ای (حفظه الله):
  تشیعی که از انگلیس تبلیغ بشود به درد نمیخورد.

  • …  تمامی …  آخوندای … بااون رهبر …

   البته …  خودم … اگه….

   ….

   • با سلام

    گر چه احتمال نمی‌دیم اثری داشته باشه ولی از جهت نهی از منکر توصیه می‌کنیم این قدر فحش ندید. 

    چه چیزی باعث شده این قدر عصبانی بشید؟ مگه ما فحش دادیم؟ یعنی حرف «حق» این‌قدر براتون ناراحت کننده است؟؟؟

 24. دست … خاندان شیرازی آلوده به خون های ریخته شده شیعیان به ناحق توسط
  وهابیت خبیث در سوریه و عراق و پاکستان است .
  افراطی گری این آقایان باعث تحریک تروریست ها علیه شیعه شده
  لعنت بر هر افراطی گری که جهان اسلام را به فتنه کشانده

  • سلام علیکم

   در اصل این‌که نباید دشمنان اهل‌بیت (ع) را بر دشمنی و قتل شیعیان و مسلمانان تحریک کرد شکی نیست و اگر کسی به این مسئله دامن بزند باید پاسخگوی دادگاه الهی باشد.

   امّا لحن و تعابیر حضرتعالی مناسب نیست و همان‌گونه که در حال حاضر لعن علنی – اگر موجب تفرقه بین مسلمین شیعه و سنی شود – اشکال دارد، حتماً و به طریق اولی لعن شیعیان و این بزرگواران نیز موجب شکاف میان شیعیان می‌شود. و همچنین این‌که این بزرگواران شیعه و محب اهل بیت (ع) هستند و باید برای بیداری و بازگشت آنان دعای خیر کرد نه لعن کرد.

   البته مسئله‌ی وحدت بسیار مطلب مهمی است به اندازه‌ای که امام خامنه‌ای در دیدار با مسلمانان شیعه و سنی در کنفرانس وحدت (سال ۱۳۹۲) آن را بزرگترین تکلیف حال حاضر مسلمین دانستندو در ضمن امر کرده بودند که اگر کسی این اصل را به هم می‌زند، او را رسوا کنید (نه لعن و توهین کنید).

 25. اسلام باید از رسانه های ایران تبلیغ بشه تا اسلام باشه و مورد قبول حق تعالی واقع بشه…
  چه اسلامی که فقط با دروغ به مردم معرفی میکنند و جز ظلم به مردم هیچی نداره.
  به نظر من شما مشکلتون نه قمه زنیه نه آیت الله شیرازی شما از اینکه تمام دروغ هایی که به این ملت ساده گفته اید داره رسوا میشه میترسید…این اسلامی که با اون چه جنایتهایی که به این مردم نکردید؟ فقط درووووووغ بگید و فکر منافع خودتون باشید.
  وقتی مردم در عاشورا آمدند و رژیم پهلوی را برکنار کردند و کشته های زیادی دادند را شما به اون کشته ها میگید شهید ولی در عاشورای ۸۸ که همون مردم آمدند تا به این دولت اعتراض کنند و اونا را کشتید به اون کشته ها میگید فتنه ۸۸…
  تا کی دروغ هرکی با این دولت موافق نباشه میشه فتنه گر؛مرتد؛انگلیسی و…
  آقایون آرش و آرمان شادمان از من به شما نصیحت برا یکی بمیرید که لااقل براتون تب کنه…همین
  بابا دروغ که کنتور نداره بگو تا خالی بشی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام

   اولاً تفاوت مردم قبل از انقلاب در عاشورا این بود که با ذکر امام حسین (ع) علیه ظلم شعار می‌دادن ولی عاشورای ۸۸ عده‌ای با کف و سوت به عزاداران سنگ پرتاب کردن و به پرچم سیاه امام حسین (ع) توهین کردن.

   ثانیاً دقیقاً همین مطلب را باید علیه خاندان شیرازی استفاده کرد که این‌قدر برای قمه زنی ناراحت میشن (با توجیه شعائر و عزاداری حسینی) برای توهین به پرچم سیاه امام حسین (ع) غیرتی نشدن و هیچی نگفتن. چرا؟؟؟؟

   یقیه‌ی ادعاهای شما چون بیشتر تهمته و دلیلی ذکر نکردید، جنبه‌ی احساسی داره (نه منطقی تا جواب بدیم) و نیاز به جواب نیست. قضاوت با خوانندگان عزیز

 26. با سلام
  بنده از مقلدین و طرفداران آیت الله سید صادق شیرازی هستم و بنده قبلاً در فیس بوک دفاعیات و سخنانم را مفصل درباره این خاندان گفته ام. ولی اینجا آمدم دیدم شما انسانی دارای فرهنگ و شعور هستید لذا خوشحال می شوم نکته ای را راجع به این مقاله متذکّر شوم که اشتباهی بس عظیم در آن رخ داده:
  “بنده حقیر از یک منبع آگاه پرسیدم که دلیل حصر شدنشان چه بود؟ وی جواب داد: این اواخر ( که درسشان شلوغ بود ) با شیعیان عراق رابطه برقرار می کردند و کار به جایی می رسید که آن عراقی ها، بعد از اتصال به ایشان به گونه ای در مقابل نظام اسلامی ایران قرار می گرفتند. لذا حزب «الدعوه» ( در عراق ) شدیدا به ایشان متمایل شد.”
  خب اینجا تناقضی وجود دارد: چطور ایشان ضد حکومت ایران سخن می گفتند و مغز شیعیان عراقی را شستشو می دادند ولی از این طرف حزب الدعوه متمایل به ایشان شد؟؟؟ آن هم حزبی که رهبر آن محمد باقر صدریست که می گوید: ذوب در خمینی شوید همانگونه که او در اسلام ذوب شده!
  احتمالاً آن منبع آگاه در جهت ماله کشیدن بر روی یکی از هزاران خطا در ۳۵ سال حکومت جمهوری اسلامی بر آمده وگرنه بنده به طور متواتر شنیده ام که علّت حصر ایشان این بود که بر خلاف آقای خمینی قائل به ولایت مطلقه فقیه نبود بلکه به شورای فقها اعتقاد داشت. از طرفی اعتراض ایشان بر آقای خمینی بود بابت اعدام های افسار گسیخته ابتدای انقلاب!

  • سلام علبکم؛ بنده هم از حضرتعالی (که برخلاف افرادی که فحشهای رکیک می نویسند) با منطق و سند صحبت می کنید، بسیار متشکرم … امیدوارم در آینده نیز ما را از انتقادات و پیشنهادات دلسوزانه تان محروم نکنید

   این مسئله (که «آیت الله سید محمد شیرازی» معتقد به شورایی بودن رهبری و انتقاد نسبت به اعدام های اول انقلاب بوده است) را بنده نیز (از برخی افراد مرتبط  – و حتی مسئول – در دفتر ایشان شنیده ام) اما سوال مطرح می شود که این «انتقاد» ها را چه زمان «علنی» و به صورت «تند» بیان کردند و علت آن چه بود

   این «سوال» را بنده از یکی از «منابع آگاه» پرسیدم، ایشان نیز جواب دادند که ماجرا از این قرار بود که «طلاب» (به نشانه اعتراض) سر درس ایشان نمی آمدند و ایشان (از خلوت شدن درسشان) ناراحت شده و از آن وقت به بعد شروع کردند به علنی کردن «انتقادات» و اعتراض های تند

   با توجه به این که این «حرف» ها (در زمان حساس «جنگ» و بعد از آن) موجب فتنه و آشوب می شد، صلاح دیده شد که ایشان در «حصر» باشند

   اما این «منبع آگاه» (که بنده از ایشان سوال پرسیدم) کیست؟ جواب: ایشان مدت های طولانی از شاگردان «آیت الله سید محمد شیرازی» بوده و بعد ها هم در مقامات بالایی مشغول فعالیت بوده اند و اخباری زیادی از مسائل گوناگون کشوری در دست دارند، در این مسئله نیز، خودِ بنده حضورا از ایشان سوال پرسیدم و ایشان چنین جوابی دادند

   اما در این باره که پرسیدند (حزب «الدعوه» از علاقه مندان «جمهوری اسلامی» هستند و معنا ندارد که به «آیت الله سید محمد شیرازی» نزدیک شوند؛ زیرا ایشان مواضع تندی نسبت به «جمهوری اسلامی داشته اند») باید بگویم: اولا (همان طور که توضیح دادم) در آن زمانی که بعضی از اعضای «حزب الدعوه» به «آیت الله سید محمد شیرازی» نزدیک شده  بودند، ایشان هنوز شروع به «انتقادات تند» و «علنی» نکرده بودند، بلکه بیشتر به صورت «مخفی» انتقادات تندی می کردند (اما «طلبه» هایی که از این «انتقادات» آگاه بودند به دیگران خبر دادند) و مسئله علنی شد

   و ثانیا، همه ی اعضای «حزب الدعوه» به ایشان نزدیک نشده بودند، بلکه بعضی از اعضا ی (ظاهرا تاثیر کذار) به ایشان نزدیک شده بودند

   و در نهایت در رابطه با «حزب الدعوه»؛ کاملا صحیح می فرمایید که این «حزب» از نزدیکان «شهید صدر» تشکیل شد، اما دلیل نمی شود که تمامی اعضای آن، کاملا مطیع «شهید صدر» و افکار او باشند، همان طور که در اواخر عمر «شهید صدر»، بعضی از اعضای این «حزب» با خودِ «شهید صدر» نیز اختلافاتی پیدا کردند

   اما راجع به این که گفتید «هزاران خطای جمهوری اسلامی» = شکی نیست که در «جمهوری اسلامی» خطاهایی وجود داشته و دارد و کاملا درست است که نباید این «خطا» ها را نادیده بگیریم(و بگوییم: هیچ خطایی وجود ندارد!!)
   اما نکته ی «مهم» این است که چگونه (با این «خطا» ها) برخورد کنیم؟
   آیا باید «انتقاد» کنیم ( تا اصلاح شود)‌یا این که آن را «بهانه» ای کنیم تا کشور را با «آشوب» بکشانیم و «فتنه» درست کنیم؟ ( که نتیجه اش هم ضعیف شدن «جمهوری اسلامی» و قوی شدن «دشمن» می شود)؟
   باز هم از شما (به خاطر نظرتان) تشکر می کنم

 27. اینا جدید رفتن مرکز شهر اصفهان زمینی بنام بیت العباس ایجاد کردن خواهشن در مورد دلارهایی که از اطرف انگلیس و آمریکا براشون میاد روهم اطلاع رسانی کنید واقعأ اینت کجا دارن میرن ؟؟

 28. با سلام من از برادران شادمان بسیار تشکر میکنم به چند دلیل :
  اولا بسیار متین و با دلیل و استدلال و بسیار مستند )همراه با تصویر ، سند و فیلم مطالبتون رو ارائه کردید و خیلی خوب چهره واقعی افراد را روشن نمودید ..
  ثانیا در مقابل انواع و اقسام توهین ها و دشنام ها و خشک مغزی های بعضی افراد با سعه صدر و صبر به تک تک موارد شان پاسخ دادید ….
  من به نوبه خودم خیلی خوب روشن شدم و اطلاعات خوبی کسب کردم . برایتان دعا میکنم این روشنگری ذخیره آخرتتان شود و اجرش را دریافت کنید …
  و از خدا میخواهم دست دشمنان اسلام و تشیع و نظام اسلامی ؛ کسانی را که آبشخورشان آمریکا و صهیونیسم است برای ملت ما رو کند . و این توطئه جدید یعنی قرار دادن تشیعی جدید که آمریکایی هم هست و به قول دکتر ازغدی شیعه ی سلفی است ؛ خنثی شود ….
  دست حق یارتان ….. به روشنگری تان در سایت های مختلف ادامه دهید خیلی از دوستداران نظام و انقلاب اسلامی مان که من می شناسم از راه این افراد اطلاعی ندارند و ندانسته پیروی میکنتد .. خدا مولایمان را برساند این فتنه ای جدید است ….

  • بشینید پشت نت و فقط تهمت بزنید . بابا تو رو خدا شما دینتونو از اینترنت میگیرید. چند نفر از خانواده شیرازی توی لندن توهین کردند شما همه ی خانوادشون رو زیر سوال ببرید .(اونا برای خودشون شبکه جدا دارند) هر کی مخالف حکومت ایران شده رو به این خانواده وصل کنید . حاضرم قسم بخورم ۹۹ درصد کسانی که توهین میکنند تا به حال یک بار هم این خانواده رو از نزدیک ندیدن و حتی برنامه های شبکه های امام حسین (ع) و مرجعیت و بقیع رو ندیدند .
   متاسفم

   • اون هایی که تو «لندن» دارن «توهین» می کنند، به «اسم آیت الله سید صادق شیرازی» توهین می کنند

    بالای شبکه شون هم مینوسن «سمعا و طاعه لسید المرجع» (گوش میکنیم و اطلاعت می کنیم از «سید مرجع») بعد عکس «سید صادق شیرازی» رو میذارن کنارش

    از طرفی آیت الله سید صادق شیرازی هم (نه تنها علنا اون ها رو رد نمیکنه) بلکه برگه ای از او منتشر شده که تعریف «یاسر الحبیب» کرده

    اگر واقعا «آیت الله شیرازی» به «لندن» وصل نیست، پس وقتی که  «لندنی» ها هی خودشون رو وصل می کنن، چرا «آیت الله شیرازی» خودش رو جدا نمیکنه؟

 29. سلام.بنده برام یه سوالی پیش اومده اینگه طرفداران بیت ایت الله شیرازی میگن یگانه مرجع تقلید شیعه یعنی چی؟یه سوال دیگه هم اینه که دلایل اعلمیت ایت الله سید صادق شیرازی رو بیان کنید؟

 30. سلام واقعاخیلی ممنون شمایاران واقعی امام زمان هستید
  مشکل من تواین مسئله کاملاحل شد
  خداخیرتون بده

  • از این که به ما لطف دارید ممنونیم ( و باعث افتخار ماست) ولی خواهش می کنم  از به کار بردن همچنین القابی (مانند یاران واقعی امام زمان) خودداری کنید

 31. آیا فحاشی حرام نیست؟ سایتهای … و افراط با بودجه های میلیونی و معلوم الحال بدترین فحشها تهمتها و بدگوییها را نسبت به خاندان شیرازی میکنند و توسط اطلاعات هم حمایت می شوند اما وبلاگهای حامی مرجعیت به بهانه های واهی فیلتر میشوند؟؟ آیا این عدالت اسلامی است؟ تنها می توانیم بگوییم : یا حجت ابن الحسن ریشه ظلمو بکن

 32. ببینین آقا آرش……………………….
  منظورم از تند و متعادل همینا بودا…قمه زنی….

 33. منظورم از تند و متعادل اینه………………….قمه زنی.

 34. من از خانواده ای روحانی و مذهبی و البته سیاسی هستم به دلایلی نمیتوانم نام ببرم اما از شخص رهبریتان تا ایت الله سید صادق شیرازی را به صورت خونی میشناسم این خاندان رنج کشیده شیرازی ها از پیش از انقلاب تنها کسانی بودند که نه تنها عاشق واقعی اقا امام زمان بودند بلکه مخالف دشمنان ایشان بودند از دوستان و هم عقیده با ایشان میشود به ایت الله مرعشی و کافی و وحید خراسانی و صافی گلپایگانی و …. اشاره کرد برادر بزرگ اقاسید انقدر کتاب نوشته بودند که انگشت اشاره مبارکشان خم شده بود شما انها را عمامه انگلیسی میخوانید چون خودتان انها را از میهنشان دور کردید و انان بلاجبار به انگلیس هجرت کردند اما چقدر درباره ی عمامه های فرانسوی و روسی تحقیق کرده اید
  حرف من تمام فقط حرفی نزنید که نتوانید ان را جلوی چشمان مادر شیرازی ها حضرت زهرا بزنید
  و اکثرا نمی اندیشند

  • سلام علیکم
   ۱- کسی با اشخاص دشمنی و کینه ندارد بلکه به عملکرد انتقاد دارد و همچنین ممکن است شخص مورد انتقاد ما، خوبی‌هایی هم داشته باشد که دلیل بر تطهیر و خوب بودن سایر اعمال و اعتقادات او نیست.
   ۲- به شیخ فضل الله نوری هم گفته شد زیر پرچم روسیه و شوروی بیا تا در امان باشی، ولی او شهادت را پذیرفت و زیر پرچم کفر نرفت. این که – به فرض صحّت سخن شما – به نا حق آن‌ها را از وطن خود بیرون کردند – که صحّت ندارد – ولی دلیل بر این نمی‌شود زیر پرچم و کشور انگلیس خبیث وارد شوند.
   ۳- هر کس مطابق سیاست‌های دشمنان اسلام عمل کند، باید مورد انتقاد قرار گیرد؛ چه انگلیس خبیث باشد و چه آمریکا و اسرائیل و چه شوروی و روسیه. در این‌باره حتماً تعابیر بلند امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (حفظه الله) را در مورد شوروی و روسیه بخوانید. شعار ما واضح است: «نه شرقی، نه غربی، جمهوری «اسلامی»».
   ۴- این‌که گفته می‌شود «عمامه‌های انگلیسی» نه این است که شخص تمام کفریات آن‌ها را قبول دارد، بلکه مطابق سیاست‌های آن (تفرقه بنداز و حکومت کن) عمل می‌کنند. ضمن این‌که این تعبیر از ما نبوده است.
   ۵- بله، سعی می‌کنیم در نقد کردن از انصاف خارج نشویم و حرفی نزنیم که جلوی چشم مادر سادات شرمنده شویم. ولی این مطلب را به آقایان شیرازی هم بگویید که آیا حرف‌هایی نزده‌اند که روز قیامت جلوی مادر امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (حفظه الله) شرمنده شوند؟؟؟
   ممنون از حضورتون

  • […] قدر صادق شیرازی ، مرجع […] …. بهش رای ندین

   • سلام علیکم
    خواهش می‌کنم از این تعابیر زشت استفاده نکنید
    ما هیچ مجوزی برای توهین نداریم
    از امیرالمومنین (ع) الگو بگیریم که اصلاً اجازه نداد یارانش کوچکترین توهینی به دشمنانش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *