خانه / آخرین مطالب / شما ( با این همه طلبه ) چرا تعداد کمی از جوانان را جذب کردید؟!!

شما ( با این همه طلبه ) چرا تعداد کمی از جوانان را جذب کردید؟!!

روزی یکی از کسانی که ( به اصطلاح ) کار فرهنگی می کرد، پیش ما آمد و دید تعداد جوان ها ( که در کلاس ما هستند ) کم اند. پرسید که شما چرا ( با این که این همه طلبه دارید ) تعداد کمی را جذب کردید؟

من هم برایش توضیح دادم که معنای کار فرهنگی و ترویج دین، این نیست که مسجد پر از جوان باشد! چون امسال ( ۱۳۹۱ ) اولین سالی بود که ما شروع به کار فرهنگی کرده ایم، طبیعی است که تعداد زیاد نیست.

وگرنه کاری ندارد که جمعیّت زیادی را بیاوریم! خیلی راحت است! ده تا «بنر» و «پوستر» این طرف و آن طرف می زنیم و … ! اما هدف ما این است که همین «10» نفر را خوب تربیت کنیم. در اعتکاف همین «10» نفر باشند، در اردو ها نیز همین «10» نفر باشند و بعد از مدّتی خوب تربیت شوند.

 

DSC00452

 

این همه «سمینار» و «همایش» و … برگزار می شود! ۲۰۰ نفر دعوت می شوند، ولی تاثیر کمی دارد! اما پیامبران، چند نفر را تربیت کردند، اما تاریخ را عوض کردند!

آن جا بود که به این نکته رسیدم: کسانی که می خواهند کار فرهنگی کنند، باید اولا «اعتقاد» و «مبنا» های خودشان را درست کنند. چون اگر من هم ( مثل آن بنده ی خدا ) می گفتم: «مسجد ( به هر قیمتی ) پر از آدم بشود»  نتیجه اش این می شود که اولا افرادی که اثر منفی دارند هم در میان ما می آیند و بچه های خوب ما را ( مثل یک گوجه گندیده که بین گوچه های سالم است ) خراب می کنند و ثانیا وقتی تعداد خیلی زیاد شد، اثر گذاری هم کم تر می شود.

تازه! اگر همین «10» نفر، تربیت شدند، کل مجموعه ی ما سالم می شود و اگر در آینده شخص دیگری به ما اضافه شد ( بدون این که زحمت خاصی بکشیم ) او نیز رنگِ ما را می گیرد.

درباره‌ی آرمان شادمان

همچنین ببینید

چه کسی مخالف «شادی مردم» است؟!!

  من معتقدم که امثال #کیومرث_پوراحمد واقعا #هنرمند هستن؛ واقعا #هنر میخواد که یه زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *