خانه / آخرین مطالب / عمومی / اجتماعی / دست در دست «فرانسه»؛ دستبند به دست «دانشجویان ایرانی»

دست در دست «فرانسه»؛ دستبند به دست «دانشجویان ایرانی»

در زمان «قدیم»، حتّی «مشرکین» هم (در زمان «حج») به «خانه خدا» (کعبه) می آمدند و «طواف» می کردند. اما (در اواخر عمر «پیامبر» (ص)) «دستور» آمد که دیگر آنان را راه ندهید!

عده ای «اعتراض» کردند و گفتند: این «دستور» به «ضرر» ماست! زیرا اگر آنان به «شهر» ما بیایند، «کالا» های ما را می خرند و «پول» زیادی به دست ما (مسلمانان) می آید!

حتّی – به نفع خودِ «کعبه» نیز می شود! زیرا – می توانیم با «پول» آن ها، «مسجد الحرام» را «آباد» تر کنیم!

این جا بود که ۲ آیه از «قرآن» نازل شد که اگر می خواهید «رونق اقتصادی» پیدا کنید، باید «متکی به خودتان» باشید (و «خدا» نیز به شما کمک خواهد کرد)[۱]

 

شاید از این «استدلال» خندیدید (که «پول» های «دشمنان» را می گیریم تا «خانه خدا» و «خانه خود» را بسازیم!)

اما «خنده» دار تر این است که (آنان «پول» ندهند) بلکه «پول» های ما را بردارند! سپس ما بگوییم: «پول» دادیم تا «پیشرفت»‌ کنیم!

قبل از این که «منظور ما» را متوجه شوید، این «نوشته کوتاه» (که قدری «دردناک» است) را بخوانید!

 

چند وقت پیش، «کاریکاتور توهین آمیز پیامبر» (ص) در یکی از «نشریه» های «فرانسه» چاپ شد.

کشور «فرانسه» (نه تنها «برخورد» نکرد، بلکه) «دفاع» کرد! تا جایی که «نخست وزیر فرانسه»، تصویر «کاریکاتور» را (جلوی «دوربین» ها) به «دست» گرفت و از آن «دفاع» کرد!

در حالی که همه‌ی «مسلمانان» (به این عمل «مسئولین فرانسوی» ها) «اعتراض» کردند، اما آقای «ظریف» (وزیر امور خارجه ایران) سفرش را به «فرانسه» لغو نکرد! (در حالی که کوچک ترین «اعتراضی» که می توانست بکند، همین بود که «سفر» خود را «لغو» کند!)

توهین «وزیر امور خارجه فرانسه» به «پیامبر» (ص)
توهین «وزیر امور خارجه فرانسه» به «پیامبر» (ص)
پیاده روی «ظریف» و «جان کری» در «سفر جنجالی فرانسه»
پیاده روی «ظریف» و «جان کری» در «سفر جنجالی فرانسه»

اما الآن یک «مسئول فرانسوی» به «ایران» آمد! آن هم نه «یک نفر عادی»! چند «نمونه» از «کار» های او را بخوانید:

 1. (در «جنگ» بین «ایران» و «صدام») از «صدام» به شدت حمایت کرد.
 2. در «ایران» کسی بیماری «ایدز» نداشت! اما با «اجازه او» (در بین سال های ۶۱ تا ۶۳) «خون» های «آلوده» ای به «کشور» آمد که اولین «ایدز» در «ایران» ثبت شد!

حدود ۳۵۰۰  نفر (از «مردم ایران») «آلوده»‌ شدند و ۲۰۰ نفر از آنان مُردند!

اما او حتّی یک مرتبه هم «معذرت خواهی» نکرد!

 1. «مجاهدین خلق» (که تعداد زیادی از «مردم ایران» را به شهادت رساندند) به «کشورش» پناه داد.
 2. از «داعش» به شدت «حمایت» (حتّی «حمایت نظامی») کرد.
 3. در «مذاکرات هسته ای»، به شدت «ضد ایران» عمل کرد.

و … .

او کسی نیست جز «فابیوس»؛ کسی که قبلا «نخست وزیر فرانسه» بود و الآن «وزیر امور خارجه فرانسه» است.

«فابیوس» (وزیر امور خارجه فرانسه)
«فابیوس» (وزیر امور خارجه فرانسه)

جالب است بدانید: «کارشناسان» می گویند: «کالا» های «فرانسوی» روی دست آنان مانده است! (یکی از مهم ترین «دلایل» آن، این است که «ایران» را «تحریم» کردند!)

«ایرانی» ها نیز (بعد از «تحریم فرانسه») «دست به کار» شدند و بعضی از «کالا» ها (یی که «فرانسه» به «ایران» نمی داد) را خودشان «تولید» کردند! (حتّی  در مواردی با «کیفیّت بالاتر» و «قیمت ارزان تر»!)

اما الآن (که «فرانسوی» ها فهمیده اند که «اشتباه» کرده اند) می خواهند «پول» های «ایرانی» ها را بردارند و «کالا» هایشان را وارد «ایران» کنند! («کالا» هایی که «ایرانی» ها، خودشان می سازند)

«قرآن» می گفت (به بهانه «ساختن خانه خود» و «ساختن خانه خدا») نروید از «دشمن» پول بگیرید!

اما آیا حاضرید (نه این که «پول» بگیرید، بلکه) «پول» خود را بدهید تا «رابطه» تان بهتر شود؟

 

«روحانی» و «ظریف»؛ «خائن» یا «دلسوز»:

«حرف زشتی» است که بگوییم «روحانی» و «ظریف» افرادی «بی دین» و «خائن» هستند (همان طور که «امام خامنه ای» فرمود، آن ها «متدیّن» و «دلسوز» هستند)

اما «حرف درستی» است که بگوییم: در «محاسبات» خود، دچار «اشتباه» شده اند (یعنی می خواهند از «مسیری» به «کشور» خدمت کنند که به «نتیجه» نخواهد رسید)

«امام خامنه ای» (در ابتدای مسئولیت آقای «روحانی») گفت: «دشمن» می خواهد «دستگاه محاسباتی شما را به هم بریزد»![۲]

یعنی می خواهد که شما «فکر» کنید: برای «پیشرفت» (نباید به «متکی» به «خودتان» باشید!) بلکه باید «وابسته» به «بیرون» باشید! (آن هم «کشور» هایی که – با «سابقه‌ی خود» –  نشان دادند که «دلشان به حال ایرانی ها نمی سوزد»!)

«روحانی» و «ظریف»

روزی چند نفر از «بزرگان مکّه» از کنار پیامبر (ص)‌ شدند و دیدند که افراد «فقیر» (مانند «عمار»، «صهیب»، «بلال» و … ) دور پیامبر (ص) نشسته اند.

آنان به پیامبر (ص) «پیشنهاد بزرگی» دادند؛ گفتند: اگر این افراد را از دور خودت «پراکنده» کنی، ما دور تو جمع می شویم!

این «پیشنهاد» به شدت «وسوسه انگیز» بود؛ زیرا «عرب» ها تابع «رئیس قبیله» بودند، اگر «رؤسای قبیله» (که با «پیامبر» (ص) دشمن بودند) نزد پیامبر (ص) می آمدند، خیلی از مردم «مکه» مسلمان می شدند.

اما چند «آیه» از «قرآن» نازل شد که «حق نداری» به خاطر «جذب این افراد»، انسان های «پاک» را از خودت «دور» کنی![۳]

اما شاید برخی از «مسلمانان دلسوز»، در «محاسبه» اشتباه کنند و فکر کنند که اگر «اجازه بدهیم» تا آنان «بیایند» (و انسان های «پاک» را از خودمان دور نماییم) باعث «گسترش اسلام» می شود.

شاید همین «اشتباه محاسباتی» باعث شد که «رئیس جمهور» (آقای «روحانی») با کشور «ونزوئلا» دیدار نکند! (با این که این «کشور»، در روز های «تحریم» (که خیلی ها «خیانت» کردند) در کنار «ایران» ماند)

و یا با «گروه های ضد جنگ در آمریکا» (که هر سال با «رئیس جمهور ایران» دیدار می کردند) دیدار نکند! (در حالی اگر روزی بین «ایران» و «آمریکا» جنگ شود، تنها گروه هایی که می توانند – با «راهپیمایی» و … – به «حکومت آمریکا» «فشار» بیاورند که «جنگ» را تمام کند، همین «گروه های ضد جنگ» در «آمریکا» هستند)

و یا هنگامی که «خبرنگار» از آقای «روحانی» پرسید که نظرتان در مورد «دخالت آمریکا» در «سوریه» و «عراق‌» چیست (به جایی این که به «آمریکا» انتقاد کند) به «سوریه» گیر داد که باید «فضای سیاسی» را باز تر کند! سپس (پس از این که «خبرنگار» های دیگر سوال خود را پرسیدند) یادش آمد که به «آمریکا» هیچ انتقادی نکرده است! لذا برگشت و نکاتی را نیز درباره «آمریکا» گفت!!

و موارد دیگر … .

 

نکته: مشغول «مطالعه» بودم که ناگهان «عکس های برخورد نیروی انتظامی با دانشجویان معترض به آمدن فابیوس» را دیدم، خیلی «ناراحت» شدم و (با این که خیلی از «مطالعه» ام باقی مانده بود) مشغول «نوشتن این مقاله» شدم.

 

 

 

[۱] إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الاَْخِرِ وَ أَقَامَ الصَّلَوهَ وَ ءَاتىَ الزَّکَوهَ وَ لَمْ یخَْشَ إِلَّا اللَّهَ  فَعَسىَ أُوْلَئکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ(۱۸/توبه) یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ إِنَّمَا الْمُشْرِکُونَ نجََسٌ فَلَا یَقْرَبُواْ الْمَسْجِدَ الْحَرَامَ بَعْدَ عَامِهِمْ هَذَا  وَ إِنْ خِفْتُمْ عَیْلَهً فَسَوْفَ یُغْنِیکُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ إِن شَاءَ  إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ حَکِیمٌ(۲۸/توبه)

[۲] دیدار «امام خامنه ای» با «مسئولین نظام» در تاریخ ۱۶/۴/۹۳٫

[۲] وَ اصْبرِْ نَفْسَکَ مَعَ الَّذِینَ یَدْعُونَ رَبَّهُم بِالْغَدَوهِ وَ الْعَشىِ‏ِّ یُرِیدُونَ وَجْهَهُ  وَ لَا تَعْدُ عَیْنَاکَ عَنهُْمْ تُرِیدُ زِینَهَ الْحَیَوهِ الدُّنْیَا  وَ لَا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنَا قَلْبَهُ عَن ذِکْرِنَا وَ اتَّبَعَ هَوَئهُ وَ کاَنَ أَمْرُهُ فُرُطًا(۲۸) وَ قُلِ الْحَقُّ مِن رَّبِّکمُ‏ْ  فَمَن شَاءَ فَلْیُؤْمِن وَ مَن شَاءَ فَلْیَکْفُرْ  إِنَّا أَعْتَدْنَا لِلظَّالِمِینَ نَارًا أَحَاطَ بهِِمْ سُرَادِقُهَا  وَ إِن یَسْتَغِیثُواْ یُغَاثُواْ بِمَاءٍ کاَلْمُهْلِ یَشْوِى الْوُجُوهَ  بِئْسَ الشَّرَابُ وَ سَاءَتْ مُرْتَفَقًا(۲۹) إِنَّ الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ إِنَّا لَا نُضِیعُ أَجْرَ مَنْ أَحْسَنَ عَمَلاً(۳۰) أُوْلَئکَ لهَُمْ جَنَّاتُ عَدْنٍ تجَْرِى مِن تحَْتهِِمُ الْأَنهَْارُ یحَُلَّوْنَ فِیهَا مِنْ أَسَاوِرَ مِن ذَهَبٍ وَ یَلْبَسُونَ ثِیَابًا خُضْرًا مِّن سُندُسٍ وَ إِسْتَبرَْقٍ مُّتَّکِِینَ فِیهَا عَلىَ الْأَرَائکِ  نِعْمَ الثَّوَابُ وَ حَسُنَتْ مُرْتَفَقًا (۳۱/کهف)

درباره‌ی آرمان شادمان

همچنین ببینید

چه کسی مخالف «شادی مردم» است؟!!

  من معتقدم که امثال #کیومرث_پوراحمد واقعا #هنرمند هستن؛ واقعا #هنر میخواد که یه زمان …

۲۰ نظر

 1. افراطی های ….. شما رو چه به این بحث ها

  • برادر عزیزم، توهین چرا؟
   مگه من نمی تونستم تو مقالم (به کسانی که شما بهشون علاقه دارید) توهین کنم؟
   بنشینیم با «استدلال» حرف هامون رو بزنیم
   افراط به چی میگن؟ یعنی اگه اعتراض کنیم که چرا «توهین به پیامبر» شده یا «خون های آلوده وارد شده» یا «از داعش حمایت کردن» و … «افراطی» هست؟

  • فقط بلدین فحش بدین
   مردی جواب علمی بده

  • دوست عزیز.ما میتونیم با آرامش و دلایل علمی و مدرک های حقیقی بحث کنیم.خدای نکرده حب و علاقه ما نسبت به کسی یا چیزی نباید باعث بشه حقایق و مستندات رو زیر پا بذاریم.جنایات آقای فابیوس اثبات شدست.همچنین عهد شکنی ها و مخالفت های کشور فرانسه هم آشکاره.اگر ما فقط داخل رو از هر لحاظ تقویت کرده و ملت مسلمان رو متحد کنیم هیچ جنایت کاری جرئت چپ نگاه کردن به مسلمین رو نخواهد داشت.ولی بر عکس ما کم کم داریم متکی به همین جنایت کاران میشیم و این جای تاسف و تامل داره

 2. مگه اومدن آقای فابیوس چه سودی به حال ما داره
  فرانسه جز خیانت کاری برا ما نکرد

 3. پس حتما تو دوره احمدی نژاد خیلی بهتر بود؟؟؟؟

  • عزیز من؛ این جا نه کسی «طرفدار احمدی نژاد» هست و نه کسی «طرفدار روحانی»
   اگر یک «کار»، «غلط» باشه، از همه «غلطه» (چه «احمدی نژاد» و چه «روحانی»)

  • چه ربطی به احمدی نژاد داشت که سریع می چسبونین به احمدی نژاد
   هر وقت ایراد میگیرن ازتون به جای جواب دادن سریع بحث رو میبرین رو احمدی نژاد
   احمدی نژاد هر اشتباهی کرد خودش مقصره شما هم هر اشتباهی کردید مقصرید

 4. از مقالتون خیلی ممنوم

 5. خیلی خوب بود
  خدا خیرتون بده فقط اگه میشه تو نگارش متن بهتر عمل کنید
  مثلا تو متن پرانتزها خیلی زیاده و یا اینکه در کاربردن رنگهای مختلف از قائده خاص پیروی کنید

 6. سلام علیکم
  احسنت استفاده کردیم.

 7. احسنت…واقعا عالى بود…استفاده بردیم

 8. واقعا آدم خجالت می کشه از این همه حقارت که تو ذات بعضی مسئولین است
  اونا پدر ما رو در میارن اونوقت اینا فرش قرمز و…

 9. مطالب بیان شده کاملا منطقی و خارج از هرگونه بی احترامی و غضب بود ،احسنت ای عمار خامنه‌ای….

 10. ممنون از مقاله زیبا و پرمحتواتون. واقعا استفاده بردیم.
  انشالله خداوند طول عمر باعزت به صحابت حضرت مهدی (عج) نصیب شما گرداند.
  التماس دعا

 11. متن خوبی بود ولی به نظرم به دلیل شلوغ بودن سرتون خیلی با عجله نوشته شده بود .
  اون دوستانی که به ما لقب افراطی رو میدن بگن که آلوده شدن هم وطنانمون به ویروس ایدز بدتره یا اعتراض کردن به اومدن مسئول این کار که معذرت خواهی هم نکرده ؟

 12. یادداشت خوبی هست.
  دوستان توجه داشته باشند که دشمن هیچ وقت بیکار ننشسته و از هر فرصتی بدنبال ضربه زدن به ما مسلمان هاست و ما باید هشیار باشیم.
  ما کاری با اشخاصی که سمت دارند نداریم نگاه ما به یک نفر هست و اون هم امام خامنه ای و بس.

 13. دلیلی واضح و روشن از شما جناب آقای شادمان بود که در آن استناد به کتاب و سنت شده بود و کسی آن را انکار نمی کند مگر اینکه با حق دشمنی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *