خانه / آخرین مطالب / عمومی / سیاسی / اسلام / قصاب هایی با کت و شلوار | قوانین سازمان ملل به جای تفنگ | ارزش ها که عوض شود، بی ارزش ها ارزشمند می شوند

قصاب هایی با کت و شلوار | قوانین سازمان ملل به جای تفنگ | ارزش ها که عوض شود، بی ارزش ها ارزشمند می شوند

  • قبلاً با چاقو می کشتند و الآن با آمپول هوا !
  • قبلاً سم در غذا می ریختند و همان لحظه می کشتند، الآن داروها و میوه های مسموم صادر می کنند و بیماری هایی را در ده ها سال بعد در مردم به وجود می آورند.
  • زمان قدیم در برخی کشورها شاهی بود و باید دستبوس او می بودیم و الآن همان شاه هست ولی اسمش رئیس جمهور مادام العمر است!
  • از کنار اداره ای رد شدم که قبلا اسمش «موسسه علمی فلان» بود و الآن که رفتم دیدم سَر در آن نوشته است: «کانون فرهنگی فلان»؛ داخل رفتم، دیدم کارکنان همان کارکنان قبلی هستند، کار و اهداف همان است و … ؛ پرسیدم پس شما چه تغییری کرده اید؟ گفتند فقط اسممان تغییر کرده است!
  • شخصی از راه همواری به بالای کوه می رفت، دید الاغی تمیز با پارچه ای زربافت و … بالای کوه است. پرسید این الاغ کیست؟ گفتند الاغ کدخداست! طویله اش از خانه ی ما تمیزتر، غذاهایش از غذای ما بهتر، کسی سوارش نمی شود و … ؛ در آخر آن شخص جواب داد: الاغ همان الاغ است فقط جُلش (به معنای پالان الاغ) عوض شده است !

دو چیز در جامعه وجود دارد: ارزش و ضد ارزش

الف) دزدی – توهین به دیگران – آتش زدن خانه ی مردم و … «ضد ارزش» هستند: همان چیزی که مردم از آن «متنفّر» هستند و تا اسمش می آید چهره در هم می کشند.

ب) دست فقرا گرفتن – یادگیری علم – خوش اخلاق بودن و … «ارزش» هستند: همان چیزی که همه به آن ها «میل» دارند و اگر آن را داشته باشند، به آن «افتخار» می کنند.

فرض کنید «ارزش» و «ضد ارزش» جابجا شود، مثلاً بی دلیل کتک زدن دیگران «ارزش» شود. در این صورت اگر مظلومی در میان خیابانی داد بزند که «کمک …» نه تنها کسی کمک نمی کند، بلکه همه به این مظلوم می گویند: به چه حقی می گویی کمک؟! آن طرف صورتت را هم بیاور که بزند و سرخ شود!

خانه ی من فلسطینی را به زور گرفته اند و برادر لبنانی ام را نابود می کنند، خانه پدر یمنی ام را بمباران کردند و تا در سازمان ملل داد می زنم «به من ظلم شده است» می گویند: ضد حقوق بشر !!! تا تفنگ به دست می گیرم و از ناموسم دفاع می کنم، می گویند: تروریست !!!

می گفتند استعمار و بریتانیای غصب کننده ی هند و آفریقا، الآن می گویند انگلستان، عضو سازمان ملل و شورای امنیت؛ چقدر فرق کرده است؟ در حد تغییر «اسم»!

حداقل اگر قبلاً به کشوری حمله می کردند، همه می گفتند أجنبی هستند و ظالم و غاصب و استعمارگر؛ گروه های مردمی برای دفاع تشکیل می شد؛ الآن دیگر نیاز نیست؛ سال ها از طریق «ارزش» کردن «ضد ارزش» ها جلو آمده اند و با کت و شلوار و برای «رونق اقتصاد» و «پیشرفت رشته های علمی» و … می آیند. فرق در این است که الآن بعضی از مردم ما در دفاع از آنان به ما می گویند تندرو و بی اعتماد نباشید! آدم های خوبی شده اند! پس نشانه اش کجاست؟ عذرخواهی هم نکردند!

اول می گویند «جهاد» خشونت است و دوم می گویند «قاسم سلیمانی مجاهد است» ! گام اول را با تغییر «ارزش» ها بر می دارند و گام دوم تنها می گویند او طرفدار فلان چیییییییییز (!) است.

قوانین بین المللی را رعایت کنید! حقوق بشر را رعایت کنید! چه شده است؟ معلّمی در آلمان سیلی به صورت دانش آموزی زد. یک سال عزای عمومی!!! پس تکلیف هزاران عراقی و افغانستانی که توسط آمریکایی ها و سربازان چشم آبی ناتو و آمریکا و انگلیس بی ناموس شدند چیست؟ مشکل = اروپایی نبودنِ افغانی و عراقی ها؟!

هر چه التماس یوتیوب کردند که فیلم توهین به پیامبر اسلام (صل الله علیه و آله) را حذف کند، گفت: آآآآآآآآزادی بیان است! چرا حذف کنم؟! امّا به سفارش عربستانی ها فیلم ها و صفحه و کانال و ریشه ی شبکه ی «العالم» را زدند؛ چرا؟ چون مظلمومیت مردم یمن را نشان داد!

آآآقا چرا به سفارت آمریکا حمله کردید؛ سفارت هر کشور یعنی خاک آن کشور!!! تا می گویی همین ها بودند که جاسوسی کردند و تعدادی از جوانان را خون آلود کشتند، می گویند: هر کاری کردند، تو حق نداری! قانون بین المللی است![۱]

نتیجه: این قوانین، تفنگ هایی هستند بالای سر ما؛ قصاب با لباس پر از خون و چاقو نمی آید، با کت و شلوار می آید؛ حرف بزنی محکوم می شوی، چون ارزش ها را تغییر داده اند. تنها «اسم ها» تغییر کرده است؛ چنگیز همان چنگیز است!

«ما» مخالف تشکیل کنسولگری در بوشهر هستیم؛ چون آن ها جنایات جنگی زیادی مرتکب شدند؛ اگر می خواهند بیایند اول باید معذرت خواهی کرده، خسارت بپردازند تا بعد در موردش فکر کنیم.

این «ما» یعنی «همه ی مردم و مسئولین ایران از بالا تا پائین» چون هیچ کس موافق زیر سلطه رفتن نیست. آیا می گویی آدم کشتند و تعرّض به نوامیس کردند و بر ما خندیدند؛ الآن با کت و شلوار بیایند و حتّی معذرت خواهی هم نکنند! قضاوت با شما …

نکته ی مهم: ما طرفدار هرج و مرج نیستیم و نمی گوییم بی قانونی؛ به قوانین بین المللی احترام می گذاریم. امّا اگر در آن «پذیرش اسرائیل» و احترام به «بمباران اتمی» باشد، نمی پذیریم. قانون عادلانه و برای همه آری، چماق بر سر مظلومان و پول در جیب مستکبرین نه!

 

—-

[۱] نکته ی مهم: ممکن است کسی بگوید پس شما موافق حمله به سفارت انگلستان و عربستان هم هستید؟ جواب ما: هرگز، اساساً جریان سفارت آمریکا با انگلیس و عربستان فرق می کند؛ امام خامنه ای (حفظه الله) فرمود با حمله به سفارت انگلیس موافق نیستم؛ پس تمام. قبل از فرمایش ایشان هم واضح بود که چنین کارهایی صحیح نیست.

درباره‌ی آرش شادمان

همچنین ببینید

چه کسی مخالف «شادی مردم» است؟!!

  من معتقدم که امثال #کیومرث_پوراحمد واقعا #هنرمند هستن؛ واقعا #هنر میخواد که یه زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *