خانه / آخرین مطالب / عمومی / اجتماعی / فاجعه دخترک ورامینی؛ چرا قاتل واقعی این جنایات را دستگیر نمی کنید؟

فاجعه دخترک ورامینی؛ چرا قاتل واقعی این جنایات را دستگیر نمی کنید؟

دخترکی ۶ ساله – حالا کار نداریم اهل چه کشور باشد – توسط یک نوجوان ۱۷ ساله مورد عملی زشت قرار می گیرد و کشته می شود و دفن می شود …
دردناک تر و مصیبت بار تر، سخن آن نویسندگانی است که در بعضی از سایت های به ظاهر روشنفکری می گویند: عوامل آسیب های اجتماعی: ۱- مواظب باشید و به دختران کوچکتان جواهرات ندهید تا معتادان به او حمله کنند. ۲- ….
یعنی جریان را در حد یک معتاد پایین می آورند و بعداً به سبک روشنفکرانه می گویند : در علم «جرم شناسی» می گویند مثلاً به فرزندمان آموزش بدهیم از معتادان خودشان را حفظ کنند و اعتماد زیاد به کسی نداشته باشند !!!
کسی نیست از همین سایت ها بپرسد: آیا قاتل این دخترکِ معصوم و مظلوم، معتاد بود؟؟؟ اگر با مواد مخدّر عقلش از کار نیفتاده بود، با چه چیزی عقلش دیگر کار نکرد و این کار زشت را کرد؟ چرا از پاسخ به این سوال ساده فرار می کنید؟
علّت فرار واضح است: چون همین سایت ها می نویسند: چرا با بدحجابی برخورد می کنید؟ چرا بعضی سایت ها را فیلتر می کنید؟ چرا برخی شبکه های اجتماعی را می بندید؟ و چرا ….
می شوند مدافع «آزادی» جوانان و نوجوانان و می گویند: به «عقل» فرزندانمان اعتماد کنیم و هیچ چیزی را نبندیم … !
آیا استاندارد و بهداشت بر غذاها نظارت نمی کنند؟ چرا نمی گویید به «عقل» جوانان اعتماد کنید و بگذارید غذای فاسد را از غیر فاسد تشخیص دهند؟
یا چرا نمی گویید آن «بعضی» سایت هایی که قرار است فیلتر شود، شهواتی را شعله ور می کنند که در آن، دختران ۶ ساله سوخته و دفن خواهند شد؟
شخصی «عصبانی» می شود و کارهایی می کند و بعد از چند ساعت «پشیمان» می شود. چرا؟ چون می گوید «عقلم کار نمی کرد». حالا از شما – به اصطلاح روشنفکران – می پرسیم: «شهوت»، عقل را از کار نمی اندازد؟ ستادی به آن عریض و طویلی تشکیل می شود و از وزیر کشور بشمارید تا مسئولین قوه قضائیه و نیروی انتظامی و … در آن تلاش می کنند تا با مواد مخدّر مبارزه شود؛ امّا چرا حتّی یک اداره ی چهار نفری در یک روستای دور افتاده برای حل «جدّی و عملی» مسئله ی شهوات – از حجاب گرفته تا فیلم های مستهجن و … – تشکیل نمی شود؟
آیا صحیح است که برخی برای این که سبد رأیشان در بعضی انتخابات ها، پُر تر شود، شعار از آزادی دهند و با غذاهای مسموم فکری برخورد نکنند تا نوجوانان ۱۷ ساله و دختران ۶ ساله مسموم و کشته شوند؟
جوان دیگری را سراغ دارم که برای دفاع از ناموس این کشور، شهید شد و کسی برایش کمپین راه اندازی نکرد.
با چاقو به چشم شخصی زده شد که نهی از منکر کرد و گفت چرا به ناموس دیگران تعرّض می کنی؛ امّا جواب: به تو چه ربطی دارد که من چه می کنم؟
گاهی برای فرار از ریشه ی اصلی مشکلات، بحث های دیگری را وسط می کشند تا ذهن ها منحرف شود: این دخترک اهل فلان کشور بود یا نبود … گاهی فرار رو به جلو می کنند و می گویند: تقصیر شماست که خودتان را محدود کردید به نهی از منکر از بد حجاب ها !!! باید جلوی این مشکلات را بگیرید!

قاتل واقعی این جریانات، «شهوات» شعله ور شده است؛ از مسئولان می پرسم: چرا جلوی این قاتل را نمی گیرد و آن را در بند نمی کشید؟
امّا سخنی با رفقای حزب اللهی:
یکی از راه ها، نوشتن مقالات و ساختن کلیپ و کار تبلیغی است که ریشه ی مشکل شناخته شود.
امّا راه مهمتر این است: تربیت جوانان و نوجوانان تا بدانند که اگر محدودیتی برای پوششان قرار می دهی یا سایت و شبکه ای اجتماعی فیلتر می شود، مثل چاقو ندادن به فرزندمان است که گریه می کند و می خواهد؛ ولی از روی «محبت» به او نمی دهیم تا «آسیب» نبیند.
فضای کشور به سمتی رود که اگر کاندیدی برای جمع کردن رای بگوید «فیلترینگ را برمی دارم!» برای مردم این چنین باشد که گویا می گوید «نظارت بر کالاهای غذایی را برمی دارم!».

درباره‌ی آرش شادمان

همچنین ببینید

چه کسی مخالف «شادی مردم» است؟!!

  من معتقدم که امثال #کیومرث_پوراحمد واقعا #هنرمند هستن؛ واقعا #هنر میخواد که یه زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *