خانه / متن کوتاه / چرا هر سال «راهپیمایی اربعین» می روید؟ / چرا «مردم بیچاره» را مرتب تحریک می کنید که حتما در «راهپیمایی اربعین» شرکت کنند؟

چرا هر سال «راهپیمایی اربعین» می روید؟ / چرا «مردم بیچاره» را مرتب تحریک می کنید که حتما در «راهپیمایی اربعین» شرکت کنند؟

 

همین چند روز پیش خبر آوردند که در یکی از «بیمارستان» ها، بچه ای را بستری کرده بودند. به مادرش، لیستی را دادند و گفتند: برید و پول این آمپول ها رو پرداخت کنید.

آن «مادر» نگاهی به «لیست هزینه» ها انداخت و با چهره ای «مضطرب» گفت: من که پول این همه هزینه رو ندارم!

در همان موقع، «پرستار» سریعا «سِرُم» ها را از «کودک» بیرون کشید و گفت: پس بچه تون رو ببرین!

«مادر» هم با ناراحتی می گفت: آخه اگه بچه ام رو ببرم و تو خونه بمیره، کی جواب میده؟!

وقتی این ماجرا را شنیدم، خیلی برای «عجیب» بود. اما مقداری «فکر» کردم که چرا با شنیدن این «خبر»، این حالت (تعجب) برایم پیش آمده است (در حالی که این اتفاقات، در «بیمارستان» های ما زیاد پیش می آید)

یادم آمد که چند روز پیش در راهپیمایی «اربعین»، مقداری حالت «تهوع» داشتم. دوستانم به یکدیگر می گفتند که فلانی حالش خوب نیست. تا این صحبت ها را کردند، ناگهان دیدم که از چند طرف، مردم به طرفم آمدند! یکی «دارو» گیاهی داد، یکی داروی دیگری داد، یکی توصیه کرد … .

جالب تر این بود که جلو تر از آن جا، «دکتر» هایی بودند که به طور «رایگان» درمان می کردند!

این جا فهمیدم که به آن صحنه های «انسانی» و «اسلامی» عادت کرده بودم! برای همین این «صحنه‌ی بیمارستان»، برایم خیلی «غیر عادی» بود.

حالا متوجه شدم که جواب بعضی ها چیست که می گویند: چرا هر سال «اربعین» می روید؟! چرا در «مردم» شور ایجاد می کنید تا «اربعین» بیایند؟! و … .

فهمیدم برای حل خیلی از این مشکلات، باید تمام «افراد» را هر سال به «اربعین» آورد. وقتی «فداکاری» های روز های «اربعین» را دیدند و برگشتند، آن وقت «صحنه» های «غیر انسانی» برایشان «غیر قابل تحمل» می شود. این حالت، آغاز تحول و اصلاح در «جامعه» می شود.

خدا حفظ کند شخصی را که گفت: راهپیمایی «اربعین»، آغاز «حکومت مهدوی» است. چرا که در حکومت امام زمان (عج)، مردم خودشان به یکدیگر کمک می کنند.

به جای «خرج های میلیاردی و بیجا» برای تغییر «روحیات مردم»، بهتر است یک مرتبه از نزدیک «صحنه های اربعین» را برای آنان نشان بدهید. همین کافیست تا به طور «همگانی» دست به «فداکاری» بزنند تا «مشکلات فقرا» و «مستضعفین» را حل نمایند.

 

————————————-
🗓 کانال «به سوی تمدن اسلامی» در سروش:

🔍 https://sapp.ir/2shadman

🗓 کانال «به سوی تمدن اسلامی» در ایتا:

🔍 https://eitaa.com/shadman

درباره‌ی آرش شادمان

همچنین ببینید

#واژه_سازی مقدمه ای برای #گفتمان_سازی

بعد از جنگ #بدر بسیاری از مسلمانان می گفتند فلانی هم مُرد، فلانی کشته شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *